Anti-tetanoz serumu: aşılama hakkında bilmeniz gerekenler 2019

Anti-tetanoz serumu: aşılama hakkında bilmeniz gerekenler 2019

Anti-tetanoz serumu: aşılama hakkında bilmeniz gerekenler 13 20.02.2019, 16:33

Anti-tetanoz serumu: aşılama hakkında bilmeniz gerekenler

Bugüne kadar, hastalık vakalarıtetanoz daha az sabittir. Bu, görünüşe göre, nüfusun önemli bir kısmının bu enfeksiyona karşı aşılanmış olması gerçeğiyle kolaylaştırılmaktadır. Birçok kişi bu hastalığın çok az vaka olduğunu iddia ederek bu aşılamayı reddediyor. Ama! Bu argüman hasta olan biri için teselli mi olacak? Tabii ki değil. Bu nedenle, tetanoz antitetanusun zamanında uygulanması, hastalığın hoş olmayan sonuçlarının önlenmesine yardımcı olacak yararlı bir şey olduğunu bilmeye değer. Bu konuda ve konuşun.

antitetanoz serumu

Antitetanus serumu nedir

Farmakoloji açısından bakıldığında, bu ajanbir kan serumunun bir fraksiyonudur. Doğru, çoğu zaman, insan değil, at. Anti-tetanoz serumu arındırılır ve özel bir şekilde konsantre edilir (tıbbi literatürde bunun peptik preparasyon yöntemiyle yapıldığı söylenir). Sonuç olarak, tesisin tanıtımı - her koşulda - tamamen güvenli ve haklı. Sıvı içinde bulunan antitoksinler, tetanoz toksini etkin bir şekilde nötralize eder. Buna göre, aşılanmış kişi bu hastalığa pasif bağışıklık geliştirir. Önlemeye ek olarak, tetanoz tedavisi için serum da tanıtılmaktadır.

anti-tetanoz serum talimatları

Aşılama endikasyonları

Doktora gitmek için herhangi bir çizik için buna değer mi?Bir hazırlık yapmak için sormak? Tabii ki değil. Tehlike derindir (deri altı yağının bütünlüğünü ihlal edenler) ve örneğin çok farklı kirliliklerin olduğu yerlerde elde edilen kirli yaralar. Ayrıca, tetanoz antiserumu ciddi derecede şiddetli yanıklara ve yanıklara maruz kalan bir hastaya verilebilir. Sağlıksız koşullarda gerçekleşen doğum ve kürtaj sonrası, ilacı tanıtmak için de gereklidir. Hayvanlar, yaralanmalar ısırıkları - aşı odasında tedavi için daha az ciddi endikasyonlar.

Acil profilaksi: aşılama ve kontrendikasyonların özellikleri

Bir kişiye nasıl ve ne doz uygulanıranti-tetanoz serumu? Talimat, hastalığın acil önlenmesi için ilacın 10 000 ila 20 000 IU arasında bir miktarda verildiğini belirtmektedir. Uygulama yöntemi farklı olabilir. Hem intravenöz hem de intramüsküler enjeksiyon uygulanmaktadır ve spinal kanal içine bir enjeksiyon vardır. Doktor karar vermeli. Anlaşılması gereken tek şey, aşılamanın mümkün olan en kısa zamanda yapılması gerektiğidir! Kontrendikasyonlar ile ilgili olarak, hamile kadınların ve ilacın bileşenlerine karşı artan duyarlılığı olanlara acil önleme amacıyla serum uygulanamaz.anti-tetanoz serum talimatları

Anti-tetanoz serumu, daha önce başlamış olan bir hastalığı tedavi etmek için uygulanırsa, o zaman kontrendikasyon yoktur.

Anti-tetanoz serumu nedir?

Bu isim giriş yöntemini gösterir.ilaç, bir çeşit test. Önkoldaki hastaya (intradermal), 1: 100 oranında seyreltilen 0.1 ml serum uygulanır. 20-30 dakika sonra, yönetim yeri denetlenir. Hiperemi ve ödem kötü ifade edilirse, ilaç talimatlara göre uygulanır.

Her halükarda, hasta, Quincke'in ödemi olan anafilaktik şoku geliştirme olasılığını dışlamak için doktor gözetiminde en az 1 saat süreyle izlenmelidir.

Anti-tetanoz serumu: aşılama hakkında bilmeniz gerekenler 2019

Anti-tetanoz serumu: aşılama hakkında bilmeniz gerekenler 2019

Related news

 • Türkiyenin stratejisinin bumeranga dönme riski var
 • Merkez Haberleri: Ağrıda PKKKCK operasyonunda silah ve mühimmat ele geçti
 • Piyasa Fiyatlama Yöntemleri

 • Anti-tetanoz serumu: aşılama hakkında bilmeniz gerekenler 79

  Anti-tetanoz serumu: aşılama hakkında bilmeniz gerekenler


  Anti-tetanoz serumu: aşılama hakkında bilmeniz gerekenler 69

  Anti-tetanoz serumu: aşılama hakkında bilmeniz gerekenler 94

  Anti-tetanoz serumu: aşılama hakkında bilmeniz gerekenler 40

  Anti-tetanoz serumu: aşılama hakkında bilmeniz gerekenler 32

  Anti-tetanoz serumu: aşılama hakkında bilmeniz gerekenler 17

  Anti-tetanoz serumu: aşılama hakkında bilmeniz gerekenler 63

  Anti-tetanoz serumu: aşılama hakkında bilmeniz gerekenler 54