Anlayın, kabul edin ve sevin: otizm, sinsi sendrom işaretleri 9 02.03.2019, 12:44

Anlayın, kabul edin ve sevin: otizm, sinsi sendrom işaretleri

Son birkaç on yılda arttıOtistik olarak bozukluğu olan çocuk sayısı, bu sendromun belirtileri hemen açık değildir ve nedenle erken safhalarında teşhis edilmesi zordur. Sadece çocuğun büyüme sürecinde, önemli gelişiminde gecikme ve aile üyeleri ve arkadaşları ile temas kurmaya arzu eksikliği mevcuttur.

Çocuklarda otizmin işaretleri bir yaşta ortaya çıkıyor1-5 yıl. Bir çocuk fiziksel olarak kesinlikle sağlıklı olabilir ve gerçek hızlı büyür, ancak davranışlarında ve çevrelerindeki değişime tepkilerini gözlemlediğinizde, otizm belirtilerini tanımayı mümkün kılan değerli bilgiler alabilirsiniz. Bu rahatsızlıktan etkilenen çocuklarda bu sapmanın nedenlerini belirlemek mümkün değildir. Fakat bir hipotez olarak psikologlar, çocuğun ailede reddedilmesine, bebeğin duygusal varlığı için yeterli koşullara, annesinin kabul edilmediğine ve ailede varoluşunun haksız yere inkar edilmesine karşı bir çeşitleme önermişti. Ancak, bu sadece bir hipotez ve doğrulama, bulamadı. Bu nedenle, otizmin nedeninin kanıtlanmadığını güvenle söyleyebiliriz. Ve "otizm, otizm belirtileri" terimi 1912 yılından beri var olmasına ve bu alandaki ilk ciddi araştırmanın 1943'te gerçekleştirilmesine rağmen bu gizemli fenomenden çok az şey biliyoruz.

Otizm ve belirtileri

Bütün ebeveynler nasıl olduğunu izlemeyi severBebek "yürümeye" başladığı gibi gelişir, gülümser. Çevremizdeki dünyayı tanımak için ilk denemeleri görmek için çocukların güldüğünü duymak güzel. Anababaların çocuğun gelişimine olan bu ilgisi, bebeğin oluşumu ve gelişiminin tamamlanması için vazgeçilmez bir şarttır. Fakat başkalarından ilgiyi tolere etmeyen ve dış dünyaya özel ilgi göstermeyen çocuklar var. Bu bebekler yalnızdırlar, faaliyetlerinin her türlü tezahürünü olumsuz olarak düşünürler, akrabalarının hayatlarına müdahale etme arzularını reddederler. Bu çocuklar kendi dünyasında yaşar ve gönülsüzce onu mevcut dışsal, bizim için anlaşılabilir, ancak onlarla çekici olmayan iletişim kurmaya bırakırlar. Otizm belirtileri olan çocuklar bilmek istemiyorlar, duygularını paylaşmak istemiyorlar. Toplumsallaşma ve uyarlamada her zaman problemleri vardır, etraflarındaki olaylara ilgi yoktur. Çocuğun yukarıda listelenen semptomlar varsa o zaman - otizm, işaretlerine "yüzü" denir. Gelişimdeki bu sapmanın çeşitli isimleri vardır - Rett veya Asperger sendromu.

Otizm nasıl ortaya çıkıyor?

Otizm ve bu sendromun belirtileri10-12 ay. Daha sonra üç yıl sabitlenir ve kronik form haline gelirler. Endişeli ebeveynler hemen gelişiminde sapma fark. Bir çocuk hiçbir konuşma yoksa bebek yalnızlık tercih ederse, iki yıl içinde, kişiyi dokunsal reddederse, hiçbir sözel olmayan iletişim ise, çocuğun annesi gibi gözler ve diğerleri, dış uyaranlara jestleri sinir, ifadesiz, sıradışı bazen çok sert reaksiyonlarında görünmüyor, örneğin, bebek irkilir ve müzik veya ses, daha sonra otizm, bu sendromun belirtileri sesiyle kulaklarını kapsarbellidir. Yetişkinlerde otizm belirtilerinin benzer olduğu belirtilmelidir.

Otizm sendromu hem hafif bir formda olabilir,ve telaffuz edilir. Bazen otizm belirtilerine benzer belirtiler kendilerini okul çağında tezahür edebilir. Fakat bu, çocuğun bedeninin rejimi değiştirmeye, çevresini ve aşırı okul yüklerini değiştirmeye daha fazla tepki gösteriyor.

Ne yazık ki, akut formdaki otizm, çocuğun gelişiminde ciddi bir gecikmeye yol açmaktadır. düzeltilemez ağır mental retardasyon, - bu sürecin bir sonucu olarak.Related news

 • Hindistan Cevizli Muhallebi
 • Futbolcu David Beckham: biyografi, kişisel hayat, kariyer
 • Mısırın antik tapınakları. Mısırın görülecek yerler: tapınaklar, saraylar, kale
 • Alışveriş tutkunları Sirkeci Garında buluşuyor
 • AK Partili Elitaşa MHP faturası kesildi
 • Etkili bir çalışma ortamı nasıl olmalı

 • Anlayın, kabul edin ve sevin: otizm, sinsi sendrom işaretleri 88

  Anlayın, kabul edin ve sevin: otizm, sinsi sendrom işaretleri


  Anlayın, kabul edin ve sevin: otizm, sinsi sendrom işaretleri 11

  Anlayın, kabul edin ve sevin: otizm, sinsi sendrom işaretleri 63

  Anlayın, kabul edin ve sevin: otizm, sinsi sendrom işaretleri 30

  Anlayın, kabul edin ve sevin: otizm, sinsi sendrom işaretleri 47

  Anlayın, kabul edin ve sevin: otizm, sinsi sendrom işaretleri 83

  Anlayın, kabul edin ve sevin: otizm, sinsi sendrom işaretleri 49

  Anlayın, kabul edin ve sevin: otizm, sinsi sendrom işaretleri 23

  Anlayın, kabul edin ve sevin: otizm, sinsi sendrom işaretleri 89

  Anlayın, kabul edin ve sevin: otizm, sinsi sendrom işaretleri 1

  Anlayın, kabul edin ve sevin: otizm, sinsi sendrom işaretleri 29

  Anlayın, kabul edin ve sevin: otizm, sinsi sendrom işaretleri 79