Anjina ile dondurma alabilir miyim Evde çocuk anjinasının tedavisi 2019

Anjina ile dondurma alabilir miyim Evde çocuk anjinasının tedavisi 2019

Anjina ile dondurma alabilir miyim Evde çocuk anjinasının tedavisi 11 20.01.2019, 22:52

Anjina ile dondurma alabilir miyim? Evde çocuk anjinasının tedavisi

Angina, son derece tatsız bir rahatsızlıktır.En çok çocuklar tarafından etkilenir. Yiyeceklerin yutulması sırasında şiddetli boğaz ağrısı ve rahatsızlık çok fazla sorun yaratır. Bu nedenle, anjinle ne yiyebileceğinizi ve hangi ürünlerden kaçınmanın daha iyi olduğunu düşünmelisiniz. Baharatlı yiyecekler yemek en iyisidir.

boğaz ağrısı ile dondurma

Dondurma kullanmanın acıdan kurtulabileceğine dair bir görüş var. Bu böyle mi? Anjinli dondurma alabilir miyim? Eğer evet ise, hangi miktarlarda?

Dondurma boğaz ağrısını nasıl etkiler?

Bu incelik aslında çıkarılabiliracı, ama hastalıktan kurtulmak yardımcı olmaz. Küçük miktarlarda dondurma sadece karmaşık terapinin geçmesi şartıyla yardımcı madde olarak kullanılabilir. Öncelikle bir uzmanın bu konuda görüşünü bilmek gereklidir.

Anjinli dondurma pozitifyağ içeriği, serinliği ve bazı fiziksel özellikleri nedeniyle etkisi. Serin bir tatlı bir kişinin boğazına girdiğinde, bademcikler bölgesinde damarların daralmasını tetikler. Bu sayede iltihap alanı bir süreliğine azalır. Ancak, bu tek tedavi yöntemi ise, dondurmanın anjin ile etkisi geçici olacaktır.

Anjinli dondurma yemek mümkün mü

Bunun yanı sıra, soğuk bir tatlı iyi temizlerplaktan bezler. Bu hastalığın daha çabuk kurtulmasına yardımcı olur. Ayrıca, bu üründe bulunan yağ, bademcikleri iyi yağlar ve yiyeceği yutmayı kolaylaştırır. Ek olarak, bu bileşen patojenik bakterilerin aktivitesinden dolayı oluşan irin yaralarını hafifletir.

Anjina ile dondurma yemek mümkün mü: onu almak için ne kadar

Bir kişi boğazda acı çekerse,Daha sonra bir gün en fazla bir fincan tatlı ürün yememize izin verildi. Kullanmadan önce, bir parça buza benzememesi için biraz ısınması tavsiye edilir. Kitle kremsi bir kıvama ulaştığında, yiyebilirsiniz.

Angina ile dondurma satın almak, bu değerdoğal krem ​​dolgular. Fındık ve meyve biçiminde ek dolgu maddelerinden kaçınmak daha iyidir. Bu bileşenler boğaz ağrısını tahriş eder.

Bununla birlikte, sadece yetişkinler boğazlarında böyle deneyler yapabilirler. Evde çocuklarda anjina tedavisi için, diğer bazı prosedürler tavsiye edilir.

evde çocuklarda anjin tedavisi

soluk alma

Bu tedavi yöntemi en etkili olanlardan biri olarak kabul edilir. Soluma için doğal ürünler kullanmak en iyisidir, örneğin:

 • Soğan. Bir cam bir kaba ya da ince rende ve yere rendeleyin gerekir. Sonra temiz bir havlu tüpü dışarı rulo ve 3-5 dakika soğan üzerinde içinden nefes almak gerekir. Böyle bir yanının, sadece bir kez kullanılabilir. yay açık havada bir süre duracak olursa, hızla etkili inhalasyon için gerekli olan besin niteliklerini kaybeder.
 • Sarımsak ve soğan. Bu inhalasyon için, malzemeleri eşit miktarlarda öğütmeniz ve plastik bir torbaya koymanız gerekir. Böyle bir karışımın solunması da sadece bir kez mümkündür, daha sonra içeriklerin güncellenmesi gerekir.

deniz suyu

Durulama da oldukça etkili bir yöntemdir. Bununla birlikte, bu deniz suyunu kullanmanız gerekiyor. O, dondurma gibi, anjin ile şişlikleri çabucak temizler ve pürülan yaraları iyileştirir.

Eğer gerçek bir denizcilik satın alma fırsatı yoksasu, o zaman kendinizi evde hazırlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, sıcak kaynatılmış suyu bir bardağa dökün, bir kaşık tuz, 10 damla iyot ve yarım çay kaşığı soda ekleyin. Bu çözelti ile durulayın boğaz günde en az 2 kez gereklidir. Bu durumda, çocuğun kompozisyonu yutmadığından emin olmanız gerekir.

Ahududu, zencefil ve balın infüzyonu

Bu maddeler genellikle tedavisinde kullanılırevde çocuklarda angina. Bu infüzyon, enflamasyonu ve ağrıyı hızlı bir şekilde gidermenizi sağlar. Yatmadan önce her gün bir ilaç hazırlamak en iyisidir. Bunu yapmak için, bir avuç ahududu, bir tutam ezilmiş zencefil ve bir bal peyniri karıştırın. Ayrıca karışıma biraz doğal zeytinyağı da ekleyebilirsiniz. Elde edilen bileşim bir bardak kaynar su ile doldurulur. Bundan sonra, infüzyon sarar ve gece için sıcak bir yere götürülür. Ertesi sabah, yemeklerden kısa bir süre önce camın üçte biri için günde üç kez tahliye ve alma için yeterli sıvı.

anjinle ne yiyebilirsin

Ahududu, zencefil ve anjin içinde bal çok etkili olarak kabul edilir.

Köknar yağı

Hastanın bademciklerini yağlarsanıziltihap çok hızlı geçecek. Bunun için tek kullanımlık bir şırınga (iğneler olmadan) kullanmak daha uygundur. Köknar yağı ile doldurulmalı ve hastanın boğazına sıçramalıdır.

Buna ek olarak, bıldırcınların dış tarafındaki boynu yağlayabilirler. Prosedür günde en az 2 kez yapılır.

Angina için halk tarifleri: soğan ve lahana

Bu kültürün birçok yararlı özelliği vardır.çünkü sadece tedavi için değil, aynı zamanda viral hastalıkların önlenmesi için de yemek için tavsiye edilir. Hızlı bir şekilde bademcik iltihabından kurtulmak için, aşağıdaki formda soğan kullanılması önerilir:

 • Suyu sıkın. Bu "iksiri" al, günde 1 çorba kaşığı sabah ve akşam için gereklidir. Çocuğun boğaz ağrısı varsa, o zaman soğan suyuna biraz bal ilave edilebilir, sonra sıvı çok kötü olmayacaktır.
 • Bir tabağa yayılmış. Önceden, soğanları iyi öğütmek gerekir. Dairede böyle bir "yemek" bulunacaksa, havayı dekontamine etmek ve kurtarma işlemini hızlandırmak için yardımcı olacaktır.
 • Boyunda bir gece sıkıştırması yapın. Bunu yapmak için, taze soğan da ekleyebileceğiniz lahana yaprakları kullanmanız gerekir. Bileşenlerin boğazına bağlanması ve 2 saatte bir losyonu değiştirmesi gerekir. Aynı zamanda, kompresler üzerinde sıcak bir fular bağlamanız gerekir.

anjina ile bal

Ayrıca iki parçadan 0.5 litre su ilave edebilirsinizSoğan kabuğu hacmi ve yaklaşık 5 dakika için malzemeyi kaynatın. Bundan sonra, bileşim 1 saat süreyle infüze edilir ve süzülür. Sonuçtaki sıvının larinksi olabildiğince sık durulama ihtiyacı vardır.

limon

Bu meyvenin iyileştirici özellikleri hakkında her şey yolundabiliyorum. Hızlı bir şekilde anjinadaki ağrıdan kurtulmak için, limon dilimini yavaşça çözmek için 20 dakika yeterlidir. Bundan sonra yutulmalıdır. Ancak, bu yöntem büyük olasılıkla küçük çocuklar için uygun değildir. Limonun hoş olmayan tadını tatlandırmak için balla yağlayabilirsiniz.

Ayrıca düzenli olarak limon suyu içilmesi tavsiye edilir. Bununla birlikte, bu fetusu kullanmadan önce, hastanın turunçgillere alerjisi olmadığından emin olun.

anjina için halk tarifleri

Gazyağı kullanabilir miyim

Bugün, tarifler genellikledurulama gibi, hastalığın hızlı bir şekilde kurtulmasına yardımcı olur. Ancak, bunun çok tehlikeli sonuçlarla dolu olduğunu anlamalı. Muhtemelen, angina geçecektir, ancak bu gibi işlemlerden sonra çok fazla sağlık bozulabilir. Bu agresif bileşenin karaciğer, böbrek ve diğer insan organları üzerinde çok olumsuz bir etkisi vardır. Bu nedenle, her durumda kerosen kullanmayın!

Anjina ile dondurma alabilir miyim Evde çocuk anjinasının tedavisi 2019

Anjina ile dondurma alabilir miyim Evde çocuk anjinasının tedavisi 2019

Related news

 • En kolay cilt bakımı nasıl yapılır
 • Gömme (Ekmekli Et) Tarifi
 • Vişne şarabı: 4 düşük alkollü içecekler için reçete

 • Anjina ile dondurma alabilir miyim Evde çocuk anjinasının tedavisi 88

  Anjina ile dondurma alabilir miyim Evde çocuk anjinasının tedavisi


  Anjina ile dondurma alabilir miyim Evde çocuk anjinasının tedavisi 60

  Anjina ile dondurma alabilir miyim Evde çocuk anjinasının tedavisi 6

  Anjina ile dondurma alabilir miyim Evde çocuk anjinasının tedavisi 18

  Anjina ile dondurma alabilir miyim Evde çocuk anjinasının tedavisi 4

  Anjina ile dondurma alabilir miyim Evde çocuk anjinasının tedavisi 33

  Anjina ile dondurma alabilir miyim Evde çocuk anjinasının tedavisi 4