Analog Tsefaleksina - kullanım talimatları, seçim için ipuçları 2019

Analog Tsefaleksina - kullanım talimatları, seçim için ipuçları 2019
22.08.2019

Analog Tsefaleksina - kullanım talimatları, seçim için ipuçları 80

Analog "Tsefaleksina" - kullanım talimatları, seçim için ipuçları

Bazı hastalıkların uygulama yapılmadan tedavisiantibiyotikler sadece imkansızdır. Bu ilaç grubu ilaçlar arasında en farklı olanıdır. Birinci kuşaktan sefalosporinler temsilcisi "Cephalexin" dir. İlaç, çeşitli patolojik durumlar için kullanılan en güçlü yarı sentetik antibiyotik olarak kabul edilir. Gerekirse, ilgilenen doktor, etkisi daha az etkili olmayacak olan bir "Cefalexin" analogunu seçebilir. Hazırlığın kendisini ve popüler ikamelerini daha ayrıntılı olarak ele alalım.

"Sefaleksin": ilacın genel tanımı

İlk sefalosporin olarak ilaç "Cephalexin"kuşak, terapötik etkileri yeterince geniş bir spektruma sahiptir. hassas çoğu patojenler olduğu için: Streptokok, klebsielly, Staphylococcus, Escherichia, Salmonella, bağırsak enfeksiyonları, Shigella, Proteus, Haemophilus influenza çeşitli patojenler. tüberküloz, enterobakterilere ve enterokoklar neden Stabilite ekran mikobakteriler.

Analog Cefalexin

İlaç bakterisidal bir etkiye sahip, sonramikroorganizmaların ölümü var. Bu özellikle hastanın bedeni çok zayıf ve hastalığa karşı koyamazsa önemlidir. Pediyatrik uygulamada, antibiyotik "Cephalexin" de kullanılır. Süspansiyon özellikle küçük hastaları tedavi etmek için tasarlanmıştır ve hoş bir tada ve meyveli aromaya sahiptir.

İlacın biyoyararlanımı% 90-95,İlaç neredeyse tamamen bağırsaktan emilir. Antibiyotik yüksek bir asit direncine sahiptir, ancak ilacı aldıktan sonra ya da ilacı kullanırken hala bir miktar adsorpsiyonu yavaşlatır, ancak bütünlüğünü etkilemez. İlacın kullanımından sonra 2 saat sonra ilacın maksimum konsantrasyonu gözlenir. Karaciğer ve böbreklerin işleyişinin tehlikeye girmesi durumunda, "Cephalexin" konsantrasyonu artar.

Randevu için gösterge

Antibakteriyel kullanımı için talimatlarilaç "Cephalexin" (hastaların yorumları etkinliğini onaylamak), aktif maddeye duyarlı bakterilerin neden olduğu vücutta çeşitli iltihaplı ve bulaşıcı süreçlerde kullanımını önerir.

Soleksin Kalesi

Açıklamaya göre, ilaç aşağıdaki patolojiler için reçete edilir:

 • üst ve alt solunum yolu hastalıkları (bademcik iltihabı, bronşit, plörezi, pnömoni, farenjit, akciğer apsesi);
 • idrar sisteminin enflamatuar süreçleri (sistit, üretrit, piyelonefrit);
 • Üreme sisteminin bulaşıcı doğasının patolojisi (endometritis, vulvovaginitis, yumurtalıkların iltihabı, gonore);
 • cildin bulaşıcı hastalıkları (piyoderma, furunküloz);
 • kas-iskelet sistemi patolojisi (osteomiyelit, eklem iltihabı).

Serbest bırakma formları

Yarı sentetik antibiyotik "Cefalexin", fiyatSon neslin birçok analogundan daha düşük olan, çeşitli formlarda mevcuttur. Yetişkin hastalar için ilacın tabletler (kapsül) formunda kullanılması tercih edilir. Bir kapsül 250 mg aktif sefaleksin içerir. Süspansiyonun hazırlanması için ikinci form - granüller (toz). Bu seçenek, çocukların tedavisi için uygundur. Oral kullanım için hazır bir çözeltinin 1 ml'sinde 25 mg aktif bileşen bulunur.

Cefalexin fiyatı

İlaç enjeksiyon şeklinde serbest bırakılmaz. Analog "sefaleksin" örneğin "seftriakson" (üçüncü nesil sefalosporinler serisi antibiyotikler) gerekli Kas içi ya da damar içi uygulama durumunda atanabilir.

Pediatride "sefaleksin" kullanımı

Çocukları tedavi etme pratiği düşünülür.antibiyotik oldukça yaygındır. Daha gelişmiş analoglar gibi, "Cephalexin", tüm yaş gruplarındaki çocuklarda çeşitli bakteriyel ve bulaşıcı doğa patolojileri ile başarılı bir şekilde baş eder. İlacın üreticileri uyuşturucu altı ay kadar çocuklara dikkat edilmesi gerektiği konusunda uyarıyorlar. Bu durumda bir antibiyotik ihtiyacı ile ilgili karar, çocuğun anamnezini göz önünde bulundurarak, sadece ilgilenen hekim tarafından alınabilir.

"Sefaleksin" (süspansiyon) çocuklara uygulanabilir14 yıla kadar. Patojenik mikroorganizmalar tarafından üretilen enzimlere dirençli olmayan penisilin antibiyotiklerden çok daha etkilidir.

Antibakteriyel tonsillit, uzun süreli bronşit, Escherichia coli, bir mesane enfeksiyonu, otitis media ve çocuklara özgü diğer hastalıklar ile baş edebiliyor.

Doğru nasıl uygulanır?

Diğer analoglar gibi ilaç"Cephalexin" yaşa doz uygun olarak kesinlikle alınmalıdır. Düzeltme sadece ilgili hekim tarafından yapılabilir. Yetişkin, etkin bileşenin günlük 2 g tatbik gösterilmiştir. Dozaj düzenli aralıklarla birkaç doza bölünmelidir.

Sefaleksin süspansiyonu

Çocukların tedavisi için tasarlanan bir süspansiyon,belirtilen işarete bir şişe toz içinde soğutulmuş kaynamış su ilave edilerek hazırlanır. Sıvı hacmi aktif maddenin dozajına bağlı olacaktır. Su eklendikten sonra şişe bir kapakla kapatılmalı ve üniform bir kütle oluşana kadar çalkalanmalıdır. Elde edilen süspansiyon, ilacın çocuk tarafından alınmasını büyük ölçüde kolaylaştıran hoş bir tada sahiptir. İlacın sonraki her kullanımından önce vialin çalkalanması gerektiği unutulmamalıdır. Süspansiyon 14 gün boyunca saklanır.

Talimat ne diyor?

Talimatlara göre, bir antibiyotik alınmalıdıryemekten en az yarım saat önce. Dozlar arasındaki optimal aralık 6 saattir. İlaç "Tsefaleksin" dozajı ayrı ayrı seçilmelidir. 12 aylıktan küçük çocuklar için - 10 kg'a kadar - 500 mg'dan fazla olmamalıdır (bir seferde 2.5 ml). Çocuğun yaşı 1 ila 6 arasındaysa - günlük doz 1 g'dır (5 ml tek doz). Bazı durumlarda, doktor dozu 7.5 ml'ye yükseltebilir. 6-14 yaş arası çocuklar, aktif içeriğin dozu günde 2 g'ı geçmemelidir.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Kullanım için ana kontrendikasyonAntibiyotik, hastada aktif bileşene karşı artan duyarlılığın varlığıdır. Dikkatle ilacı penisilin grubundan antibakteriyel ilaçlara alerjisi için uygulayın.

Cephalexin Yorumlar

Tedaviye başlamadan önce"Cephalexin" neden olabilir yan etkileri ile tanışmak için. Hastaların ifadeleri, negatif reaksiyonların, mide-bağırsak sisteminin (dysbacteriosis, kabızlık, ishal, şişkinlik, iştahsızlık) büyük ölçüde ortaya çıktığını göstermektedir.

Ürtiker gibi alerjik reaksiyonlar,deride kaşıntı, anafilaktik şok (nadiren). Sinir sisteminde düzensizlikler olabilir: baş dönmesi, halüsinasyonlar, baş ağrısı. Gözlenen en az, lenfopeni, trombositoz ve lökopeni gibi hematopoez sisteminden yan etkilerdir.

Analogları seç

Alerjik reaksiyon meydana gelirse veÇeşitli istenmeyen yan etkiler doktor orijinal ilaç için bir alternatif seçebilir. Aynı prosedür, tedavinin başlamasından birkaç gün sonra pozitif dinamizm yoksa yapılır. Analog "Tsefaleksin", hem ilk hem de son jenerasyondan seçilebilir. İkinci durumda, antibiyotikler hemen hemen hiç yan etki olmaksızın geniş çapta bir etki spektrumuna sahiptir ve hemen hemen tüm patojenik patojenlere aktivite göstermektedir.

Birinci kuşak sefalosporinler aşağıdaki ilaçları içerir:

 • "Antsef".
 • "Sporideks".
 • Ospexin.
 • "Orizolin".
 • "Natsef".
 • "Ekotsefron".
 • "Soleksin Kalesi".

Bu ilaçlar ihmal edilebilirgram-negatif bakterilere karşı aktivite düzeyi. En çok çeşitli şekillerde mevcuttur - süspansiyonlar, tabletler, enjeksiyon çözeltileri. Terapi için en uygun varyant, ilgili hekim tarafından seçilmelidir.

İkinci kuşak temsilcileri"Sefaklor", "Aksotsef", "Sefuroksim aksetil," "Tseklor". daha geniş bir aktivite spektrumu, bir üçüncü nesil sefalosporinler "sefotaksim" "seftriakson", "seftazidim", "Pantsef", "Medakson" sahiptir.

Antibiyotik "Ospexin"

Kullanım talimatları,ilaç çeşitli bulaşıcı ve enflamatuar süreçler için kullanılabilir. Kullanım endikasyonları, ENT organları (sinüzit, farenjit, tracheitis, bronşit, pnömoni), genitoüriner sistem ve yumuşak dokuların enfeksiyonlarıdır.

Ospexin talimatı

İlaç tablet ve toz şeklinde üretilirbir süspansiyon hazırlanması için. İkinci formda, "Ospexin" pediatrik uygulamada sıklıkla kullanılır. Bir antibiyotik dozu sadece ilgili hekim tarafından hesaplanabilir. Eğer yan etkiler ortaya çıkarsa (deri reaksiyonları, sindirim sistemi veya sinir sistemi bozuklukları), ilacı iptal etmeli ve tedaviyi düzeltmek için bir uzmana başvurmalısınız.

"Sporidex" veya "Cephalexin"?

Antibakteriyel preparat «Sporidex» talimatıBirinci kuşak sefalosporinler ile ilgilidir. Hastalığın hafif ve orta şiddeti için başvurulması tavsiye edilir. Bir antibiyotiğin reçete edilmesi endikasyonları, deri, genital ve idrar sistemi, üst ve alt solunum organları ve kas-iskelet sistemi enfeksiyonlarıdır.

Sporidex talimatı

Süspansiyon hazırlanması için kapsüller ve granüllerfarklı dozajlarda verilir - 125, 250 ve 500 mg aktif bileşen. Çocukların bir süspansiyon şeklinde bir antibiyotik reçete etmesi önerilir. Günlük dozaj, hastalığın ciddiyetine ve hastanın yaşına göre hesaplanır.

İlaç "Sefaleksin" ile aynı etki spektrumuna sahiptir. İlaçların fiyatı biraz farklıdır, ancak "Sporidex" eczanelerde nadirdir.

Ecocephron: Kısa açıklama

İlk jenerasyonun sefalosporin sahipbakterisidal etki ve gram-pozitif mikroorganizmalara karşı aktivite gösterir. İlaç kapsül şeklinde mevcuttur. Aktif madde gastrointestinal sistemden iyi emilir. Sefalosporinlere karşı aşırı duyarlılık durumunda, "Ecocephron" reçete edilmemesi önerilir.

Fiyat neredeyse her zaman seçimi etkilertedavi için hazırlıklar. Bu nedenle, sefalosporinler arasında, bu grup antibiyotiklerin birinci nesil ilaçları popülerdir. Yani, "Cefalexin" şişesinin ortalama 100 ruble maliyeti. "Ecocephron" 80 ruble ödemek zorunda kalacak.

Her halükarda, doktorların kendi kendine ilaç önermediğini ve ön tıbbi muayene yapılmadan ilaç seçmediklerini hatırlamak gerekir.

Analog Tsefaleksina - kullanım talimatları, seçim için ipuçları 2019

Analog Tsefaleksina - kullanım talimatları, seçim için ipuçları 2019

Related news

 • Galatasaray Divan Kurulu 20. Şampiyonluğu Ödüllendirdi
 • Mikropların evde en çok gizlendiği yerler
 • Yer Elması Cipsleri
 • Yerli kaynak
 • Yağmurda telefon kullanmak artık çok kolay

 • Analog Tsefaleksina - kullanım talimatları, seçim için ipuçları 54

  Analog Tsefaleksina - kullanım talimatları, seçim için ipuçları


  Analog Tsefaleksina - kullanım talimatları, seçim için ipuçları 92

  Analog Tsefaleksina - kullanım talimatları, seçim için ipuçları 94

  Analog Tsefaleksina - kullanım talimatları, seçim için ipuçları 45

  Analog Tsefaleksina - kullanım talimatları, seçim için ipuçları 98

  Analog Tsefaleksina - kullanım talimatları, seçim için ipuçları 88

  Analog Tsefaleksina - kullanım talimatları, seçim için ipuçları 7

  Analog Tsefaleksina - kullanım talimatları, seçim için ipuçları 76

  Analog Tsefaleksina - kullanım talimatları, seçim için ipuçları 61

  Analog Tsefaleksina - kullanım talimatları, seçim için ipuçları 73

  Analog Tsefaleksina - kullanım talimatları, seçim için ipuçları 11

  Analog Tsefaleksina - kullanım talimatları, seçim için ipuçları 70

  Analog Tsefaleksina - kullanım talimatları, seçim için ipuçları 79

  Analog Tsefaleksina - kullanım talimatları, seçim için ipuçları 73

  Analog Tsefaleksina - kullanım talimatları, seçim için ipuçları 50

  Analog Tsefaleksina - kullanım talimatları, seçim için ipuçları 91