AMİGURUMİ NASIL ÖRÜLÜR RESİMLİ VE VİDEOLU ÖRGÜ TEKNİKLERİ 2019

AMİGURUMİ NASIL ÖRÜLÜR RESİMLİ VE VİDEOLU ÖRGÜ TEKNİKLERİ 2019


AMİGURUMİ NASIL ÖRÜLÜR RESİMLİ VE VİDEOLU ÖRGÜ TEKNİKLERİ 74 29.01.2019, 20:03

AMİGURUMİ NASIL ÖRÜLÜR RESİMLİ VE VİDEOLU ÖRGÜ TEKNİKLERİ

Amigurumi el işine yeni başlayanlar için  Amigurumi Nedir?Amigurumi nasıl örülür? sorularının Resimli anlatımlı ve Videolu Açıklamalı olarak cevaplarını bulabileceğiniz bu postumuz da tüm detaylarıyla Amigurumi hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.

Amigurumiile bir çok el işi ve özellikle bir çokAmigurumi Oyuncak örgü örnekleribulunur.Amigurumi örme teknikleriçok kolaydır.

Sitemizde bir çokAmigurumi el işi çalışmalarıgörebilirsiniz. Amigurumi ile çok güzel Ev Aksesuarları örebilir ve evinizde kullanabileceğiniz bir çok el işi yapabilirsiniz.

Amiguruminin anlamı nedir?

Amigurumi dilimize Japonca’dan gelmektedir. Japonlar tığ ve şiş ile örülen el işlerine Ami derler. İçi elyaf ya da pamuk gibi nesnelerle doldurulan oyuncaklara bizim Puf oyuncak dediğimiz gibi Japonlar da Nuigurumi derler. Bu iki kelimenin birleşimi olarak Amigurumi kelimesi türemiştir.

Amigurumi Örme Teknikleri Nelerdir ? Resimli Anlatımlı

Öncelikle en kolay tığ işi Amigurumi tekniğinden başlayalım. Yeni başlayacak olan okuyucularım içinde

1.)Amigurumi Zincir Çekme (ch-chain)

amigurimi-ch-chain-teknikleriamigurimi-ch-chain-teknikleri-1amigurimi-ch-chain-teknikleri-2amigurumi-ch-chain-teknikleri-4

Fotoğrafta gördüğünüz gibi ipin altından tığı geçiriniz.  Tığın üzerindeki zincirin içinden tığa doladığınız ipi geçiriniz. İlk zincirinizi yapmış oldunuz. Aynı şekilde tığı ipin altından sonra tığ üzerindeki zincirin içinden geçirerek zincir örmeye devam ediniz.

—————————————————————

Amigurumi İlmek Kaydırma Tekniği- sl-st-stitch

amigurumi-ilmek-kaydirma-sl-st-stitc-1amigurumi-ilmek-kaydirma-sl-st-stitchamigurumi-ilmek-kaydirma-sl-st-stitch-2amigurumi-ilmek-kaydirma-sl-st-stitch-3

Zincir çekmeyi öğrendik şimdi Amigurumi ilmek kaydırma nasıl yapılır onu öğreneceğiz. Bu sefer tığın üstüne ip almadan tığı zincirin altından batırıp Tığın üzerindekileri tek seferde tığın üzerindeki halkanın içinden geçiriniz. Fotoğrafta Amigurumi örneğinin üremiş şeklini görüyoruz.

Amigurumi İlmek Kaydırma Örülüşü Videosu İzle

—————————————————————

Amigurumi Sık İğne Nasıl Örülür? sc-single-crochet

amigurumi-sik-igne-sc-single-crochetamigurumi-sik-igne-sc-single-crochet-1amigurumi-sik-igne-sc-single-crochet-2

Şimdi Tığ el işlerinde en çok kullanılan Amigurumi tekniklerin den sık iğne örgü resimli açıklamalı tekniğini öğrenelim.
Sık iğne ilmek kaydırmaya benzer fakat burada teknik biraz daha farklı. Tığın üzerine ip almadan ilmeğe zincirin altına batır ipi aliki zinciri üzerine ip almadan tığın üzerindeki zincirin içinden çek çıkar.

Amigurumi Ters Sık İğne Nasıl Örülür Video İzle

—————————————————————
Amigurumi Tekli Trabzan Nasıl Yapılır? hdc-half double crochet

amigurumi-tekli-trabzan-orme-hdc-half double crochet  amigurumi-tekli-trabzan-orme-hdc-half double crochet-1amigurumi-tekli-trabzan-orme-hdc-half double crochet-3

Tığı ipin altından geçiriniz ve okla gösterildiği gibi zincirin içine ilmeğe batırınız İpi çektikten sonra tığ üzerinde üç adet zincir olacak. Tel hamlede üç zinciri tığla çekip örünüz. Tekli trabzanla öreceğiniz el işlerinde bu aşamadan sonra 2 ya da 3 zincir çekilir ve yine fotoğraftaki tekli trabzan işlemi uygulanarak örmeye devam edilir. Her tekli trabzandan sonra aralara zincir çekmelisiniz.

Amigurumi Sık İğne Örülüşü Video İzle

—————————————————————

 Amigurumi İkili Trabzan Nasıl Örülür? 

amigurumi-tigla-ikili-trabzan-nasil-orulur amigurumi-tigla-ikili-trabzan-nasil-orulur-1amigurumi-tigla-ikili-trabzan-nasil-orulur-2amigurumi-tigla-ikili-trabzan-nasil-orulur-3

Amigurumi tığ işi ek işlerinde uzun görünmesini istediğiniz el işlerinde kullanabileceğiniz İkili Trabzan örneği örme.

Tığı ipin altından geçiriniz. ipi çekin Tığın üzerinde üç ilmek var ikisinin içinden tığı geçirin. Şimdi tığın üzerinde iki ilmek var onları tek seferde örünüz. Alttaki videoda iki kerede çekilen ikili trabzan örmeyi izleyeceğiz.
Tığ İşi İkili Trabzan Nasıl Örülür Video İzle

—————————————————————

Amigurumi Tığ İşi Üçlü Trabzan Örme

amigurumi-tig-isi-uclu-trabzan-nasil-orulur amigurumi-tig-isi-uclu-trabzan-nasil-orulur-1amigurumi-tig-isi-uclu-trabzan-nasil-orulur-2

Tığı ipin altından iki kere geçiriniz. 2İkinci resimdeki kırmızı ok işaretine dikkat ediniz. İlk olarak üç ilmeğin içinden tığı geçiriniz. Şimdi tığ da iki ilmek var onları tek seferde tığın içinden geçiriniz. Şimdi burada izleyeceğiniz videolarda trabzanların boylarını iki ya da üç zincirle uzatmalar gösteriliyor. Resimli anlatımlarda  trabzan biritlerin sayısına dikkat ediliyor. Elinize tığ alıp resimli ve videolu tığ işi örgü çalışmalarına başladığınızda demek istediğimi çok daha net anlayacaksınız.

Amigurumi Tığ İşi Üçlü Trabzan Nasıl Örülür?
Sizler için hazırladığım uzun yazımın sonuna geldim. Buradaki yazılı anlatımları kendim yaptım video ve resimleri internetten sizler için toparlayarak daha rahat öğrenmenizi sağlamaya çalıştım.

AMİGURUMİ NASIL ÖRÜLÜR RESİMLİ VE VİDEOLU ÖRGÜ TEKNİKLERİ 2019

AMİGURUMİ NASIL ÖRÜLÜR RESİMLİ VE VİDEOLU ÖRGÜ TEKNİKLERİ 2019

Related news

 • Elyaf Yastık Nasıl Yıkanır
 • Ganajlı Çikolatalı Tart Kek Tarifi Videosu
 • Tavuklu Börek Tarifi
 • Uzun burunlu fare: isim, tarifi

 • AMİGURUMİ NASIL ÖRÜLÜR RESİMLİ VE VİDEOLU ÖRGÜ TEKNİKLERİ 57

  AMİGURUMİ NASIL ÖRÜLÜR RESİMLİ VE VİDEOLU ÖRGÜ TEKNİKLERİ


  AMİGURUMİ NASIL ÖRÜLÜR RESİMLİ VE VİDEOLU ÖRGÜ TEKNİKLERİ 9

  AMİGURUMİ NASIL ÖRÜLÜR RESİMLİ VE VİDEOLU ÖRGÜ TEKNİKLERİ 90

  AMİGURUMİ NASIL ÖRÜLÜR RESİMLİ VE VİDEOLU ÖRGÜ TEKNİKLERİ 88

  AMİGURUMİ NASIL ÖRÜLÜR RESİMLİ VE VİDEOLU ÖRGÜ TEKNİKLERİ 45

  AMİGURUMİ NASIL ÖRÜLÜR RESİMLİ VE VİDEOLU ÖRGÜ TEKNİKLERİ 57

  AMİGURUMİ NASIL ÖRÜLÜR RESİMLİ VE VİDEOLU ÖRGÜ TEKNİKLERİ 27