Çamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yolÇamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yol
Çamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yol

Çamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yol

Çamaşır makinesi, diğer evlerde olduğu gibiTeknik, bakım ihtiyacı var. Nem, yıkama için çeşitli araçlar, kirli giysiler, tambur içinde, makinenin içinde ve yüzeyinde küf, kireç tortuları, kir ve hoş olmayan kokular oluşmasına neden olur. Tüm bu tür kirleticilerle başa çıkmak için iyi bir çare bulmak zorundasınız.

Arabayı niçin temizleyelim?

Çok sert musluk suyu, kullanımZararlı madde içeriği yüksek olan standart altı tozlar, makinenin yanlış çalışması, iyi ve pahalı bir üniteyi dahi acilen bir duruma yol açabilir. Ama her şeyi doğru yapsanız bile - suyu özel araçlarla yumuşatın, organik tozları kullanın ve her zaman program seçimini akıllıca yapın, makine periyodik olarak temizlenmelidir.

Her şey su, su kalitesi ve büyükArabada bulunan ulaşılması zor yerlerin sayısı. iç bileşenlerin hepsi ve hortumlar, davul, sakız - kalıp ve küf kokusu yatağı, her zaman kapısını tutmak özellikle kapattı.

çamaşır makinelerinin temizlenmesi için araçlar

Temizlik için özel bir temizleyici kullanırsanızMakineyi en az ayda bir kez kir, küf ve kireçten arındırma, bu makinenin ömrünü uzatacak ve sadece yıkanmış olan şeyler üzerinde herhangi bir patojenik mikroorganizma olmayacaktır.

Kurutucu önleme

Kural olarak, tüm Rus şehirlerindeki musluktansu akar, sadece içme için değil, aynı zamanda çamaşır makineleri için de uygundur. Yani, patojenik mikroorganizmalar olmaksızın temizdir, fakat klor, kireç ve çeşitli safsızlıkların varlığı, tamburda ve iç kısımlarda bir tortu oluşturur ve bu da kırılmaya neden olabilir. Bunun olmasını önlemek için her yıkamada özel su yumuşatıcıları kullanabilirsiniz. Sadece varolan plakları arındırmadıklarını, ancak sadece yeni olanın görünümünü engellediklerini unutmayın. En ünlü seçenek - "Calgon", ama zincir mağazalarda Fix fiyat adı altında daha ucuz bir analog satın alabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir ekonomi bölümünde yerel "Antinakipin" ile tanışacaksınız.

ölçeği Temizleme

Ancak mevcut pislik aramalarından temizlik içinözel ev kimyasalları. Toz bölmesine yüklenen türleri seçin. Çamaşır makinesini doğrudan tamburun içine dökmek için temizleyen maddeler, yıkanırken ve alerjik reaksiyona yol açarak, sadece asit bazlı solüsyonlar plağı alabildiğinden, çamaşırları yıkayabilirler. Buna ek olarak, eğer çamaşır ile birlikte yükleme yapmak istediğinizi düşünüyorsanız, o zaman özel bir etki beklemeyin - ürün aynı zamanda suyu yumuşatır.

çamaşır makinesi davul için temizleyici

Pislik ile popüler savaşçıları sirke,sülfürik ve hidroklorik asitler, ucuzdurlar ve problemle iyi başa çıkabilirler, ancak çamaşır makinesinin içinde çok fazla olan kauçukları aşındırırlar. Halk ilaçlarının sık kullanımı ile, makine yakında kullanılamaz hale gelecektir.

bütçe, "Dr. Tan" ya da güçlü etkili yolu "Böcek Avnit" olarak ölçekten iyi temizleyiciler çamaşır makineleri, Bu nedenle deposunda satın almak daha iyidir vardır.

Kalıp temizleme

Makinenin içindeki siyah kaplama kalıptır. Eski banyolarda nemli, sıcak ve nadiren havalandırılan yerlerde görünür. Açıktır ki, tüm kalıp gereksinimleri bir çamaşır makinesi ile uyumludur. İçindeki mantarın basit olduğu ve ondan kurtulmak için çaba göstermesi gerektiği ortaya çıkıyor.

kalıptan yıkama makinelerini temizlemek için temizleyici

Bir halk temizleyici kullanabilirsinizTamburlu çamaşır makinesi - sitrik asit (90 derece de toz yerine asitle boş çamaşırları yıkayın). Daha sonra bir vitriol çözeltisiyle, sakız ve toz için sirke tepsisini yıkayın. Kalıp makineye yayılmadıysa, bu yöntemler işe yarayacaktır. Aksi halde, sihirbazı aramalı ve tüm detayları temizlemelisiniz.

Ayrıca satışta çok çeşitli özel kimyasallar bulunmaktadır. Bu nedenle, çamaşır makinelerinin kalıptan temizlenmesi için popüler araçlar Kore "Se-plas" veya Japon jel Kaneyo'dur.

Kalıp çıkarılmışsa, tekniğe bakmaya devam edin, böylece mantar tekrar görünmeyecektir:

 • Makineyi, örneğin, mutfağa daha kuru bir odaya taşıyın.
 • Kapıyı açarak tamburu havalandırın.
 • Daha az sıklıkla jel ve sıvı tozlar kullanırlar - bazen mantar gelişimi için ideal bir ortam olan balçık bırakırlar.

Parçaların temizlenmesi

Yani, davul ve toz için bölme nasıl temizlenir,Daha önce öğrendik, ancak kirletici maddelerin makinenin iç kısımlarından temizlenmesi önemlidir. Tamburun durumu, iç kısımları incelemek için zamanın gelip gelmediğini anlayabiliyor, tamburun bakım ihtiyacı varsa, derinlerde problemler var. Ne yapabilirsin:

 • Lastik manşeti dikkatlice silin, lastik bantların altında daima nem var.
 • Tankın ve ısıtma elemanının iç yüzeyini temizlemek için master'i çağırın - bu sadece makinenin sökülmesiyle yapılabilir.
 • Tahliye filtresini temizleyin, bunun hakkında daha ayrıntılı olarak konuşalım.

Şaşırmış olabilirsiniz, ancak birçok makine gerektirirHer yıkamadan sonra bu filtrenin temizlenmesi - bu, ünitedeki talimatlarda yazılan tam olarak budur. Ama çok az insan bunu ya da en azından düzenli olarak yapıyor. Ve aynı zamanda, kirli suyla birlikte kanalizasyon sistemine gitmeyen kıyafetlerden gelen tüm kir ve büyük çöpleri biriktirir.

otomatik cihazların çamaşır makinelerinin temizlenmesi için araçlar

Ön panelin altındaki filtreyi arayın. Bazen sadece elle bükülür, bazen tespit vidasını sökmek gerekir. Filtreyi çıkardıktan sonra, boşaltın, bir sabun çözeltisi veya bir vitriol solüsyonu ile yıkayın.

Hoş olmayan bir koku nasıl kaldırılır?

Drum makinesini kullanarak temizlediysenizÇamaşır makinelerinin temizlenmesi, filtre ve toz tepsisinin yıkanması anlamına gelir, ancak tatsız küf kokusu hala kalır veya tekrar görünür, bundan kurtulmak gerekir.

çamaşır makineleri için deterjan

Arabada hoş olmayan bir kokunun (genel temizlik ve küf yokluğu durumunda) nedeni:

 • Tamamen yıkanmış filtre değil, küçük bir şeyle sıkışabilir.
 • Kötü yıkanmış sakız - altlarında mantarın hala kalabileceği tenha köşeler vardır.
 • Tıkanmış bir boşaltma hortumu veya bozuk ısıtma elemanı - değiştirilmeleri veya temizlenmeleri gerekecek, master'ı çağırın.
 • Banal nedeni, ıslak kirli çamaşırların tamburda uzun süre depolanmasıdır.

Hoş olmayan kokuları gidermek için, havaçamaşırları yıkamak veya sitrik asitle veya özel bir deterjanla yıkayınız. Keten için saç kremi, çamaşır makinelerinin kokudan arındırılmasının, çok güçlü olmamak koşuluyla, yardımcı araçlardır. Klimayı uygun bölmeye doldurun ve boş yıkamaya başlayın.

Bu yardımcı olmadıysa, bir sıhhi temizleyici kullanmayı deneyin - tüm hortumları ve dahili tıkanıklıkları temizlemeye yardımcı olacaktır.

dezenfekte etme

Makineyi ana görünürden temizlemeye ek olarakkirlilik, birçoğu önemli ve dezenfeksiyon, yani, tüm mikropların tamburun yüzeyinde ve ünitenin diğer kısımlarında imha edilmesidir. Bazen küçük bir çocuğun şeylerini yıkamak için gereklidir, anneler yetişkin giysilerindeki mikropların bebeğin hassas cildine zarar vermesinden korkarlar. Çok kirli bir şeyi yıkamanız gerektiğinde, araba dezenfekte edilmek istediğinde de bazı durumlar vardır.

Bu amaç için ideal, "Doktor Teng antibakteriyel" veya Kore dezenfektan SANDOKKAEBI çamaşır makinelerinin temizlenmesi için uygun özel araçlardır.

Deterjan tepsisi gerekiyorsadezenfeksiyon, sulandırılmış Domestos ile suya batırılabilir, daha sonra bir sünger veya fırça ile silin ve temiz su ile durulayın. Birçok dezenfekte ve tüm araba "Domestos" veya beyazlık, ama bu ayrıntıları bozabilir çok agresif kimyasıdır.

 çamaşır makinesini kirden temizlemek için temizleyici

En ciddi durumlar için,Örneğin, "Multidez-Teflex" - bu araç, insanlar ve makineler için tehlikeli olmasa bile bakteri ve virüsleri (tüberküloz, hepatit ve poliomyelit) öldürür.

Çamaşır makinesini temizlemek için 3'ü 1 arada

Eğer birini değil, sadece üçünü çözmeniz gerekiyorsaÇamaşır makinenizle ilgili problemler, yani temiz, küf ve pislik ve kirler, daha sonra 1'de 3'teki evrensel aletler için mağazada arama yapın. Genellikle sık sık kullanılmazlar, ancak bu etki uzun süre devam eder.

Örneğin, özel bir uyuşturucu Dr. Çamaşır makinelerini temizlemek için Beckmann. Sadece yılda iki kez kullanılır ve bir şişe sadece 2 uygulama için tasarlanmıştır. Toz bölmesine dökülür ve makine belirtilen yıkama modunda başlar. Bu, tüm iç kısımları temizlemenize olanak tanır, sadece çamaşır makinelerini temizlemek için bölmeyi ve kapıyı bir damla deterjanla nemlendirilmiş bir bezle silmeniz gerekir. Yorumlar, tüm hoş olmayan sorunların üstesinden gelebileceğini söylerken, otomobilin içindeki kauçuk veya parçalara zarar vermez.

Dış Temizlik

Ve son olarak, hakkında birkaç şey söyleyemeyiz.Arabayı dışarıdan temizlemek, çünkü sadece kirlenmiyor gibi görünüyor. Makinede mutfak bulunuyorsa, su, toz izleri bırakabilir, cephesi diğer teknikler gibi kirlenebilir. Çoğu zaman makineyi su ile nemlendirilmiş temiz bir bezle silmek yeterlidir, bez üzerindeki kirleri temizlemek için bulaşık deterjanı damlatabilirsiniz.

Çamaşır makinesini temizlemek için 3'ü 1 arada

Dikey yüklü bir makineniz varsa, o zamanbir temizlik penceresi vermek, üzerine camın temizlenmesi ve bir bezle silinmesi için bir vasıta vermek, veya sudan görülebiliyorsa, banyo ve sıhhi tesisat için bir temizleyici kullanın - kireçli tortuları giderir.

Çamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yolÇamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yol

Related news

 • Burunda poliplerin etkili bir şekilde alınması
 • Kar kelimesi için telaffuz ve uygulama örnekleri
 • Ortodoksluk kilisesi ritüeli nedir
 • En popüler Volvo traktörleri ve özellikleri
 • İnternet mağazası Rusya Federasyonu Parfümü: müşteri yorumları

 • Çamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yol

  Çamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yol


  Çamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yol

  Çamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yol

  Çamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yol

  Çamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yol

  Çamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yol

  Çamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yol

  Çamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yol

  Çamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yol

  Çamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yol

  Çamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yol

  Çamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yol

  Çamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yol

  Çamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yol

  Çamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yol

  Çamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yol

  Çamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yol

  Çamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yol

  Çamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yol

  Çamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yol

  Çamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yol

  Çamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yol

  Çamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yol

  Çamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yol

  Çamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yol

  Çamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yol

  Çamaşır makinelerini kir, küf ve kokudan temizlemek için en iyi yol