Aloe Vera Suyunun Harika 35 Faydası 2019

Aloe Vera Suyunun Harika 35 Faydası 2019 Aloe Vera Suyunun Harika 35 Faydası

Aloe Vera Suyunun Harika 35 Faydası

Aloe Vera Suyunun Harika 35 Faydası

Mutfaklarda yaygın şekilde bulunan minik dikenli bir bitki olanAloe verabitkisine herkes aşinadır.Birçoğumuzaloe vera suyu içeren kremleri ve aloe vera suyu ile zenginleştirilmiş şampuanlarıkullanıyoruz. Aloe Vera suyunun inanılmaz faydaları vardır.Mısırlılar tarafından ”ölümsüzlük bitkisi” kabul edilen aloe vera suyunun sağlık açısından faydaları da saymakla bitmez.Bu kısa bitki mucizevi bitki olarak bilinir.Mükemmelbir ev çözümü olarak birinci yüzyılın başlarından itibaren çeşitli amaçlarla kullanılmıştır.Aloe vera suyutıbbi alanda, kozmetik alanında ve ısı tedavisi için de kullanılır.

Aloe Vera Suyu Nasıl Yapılır

1-Bitkiyi orta bölümünden kesin.Dışarı taze sıvı olarak aloe vera jeli çıkar.
2-Kökünü ve içinden çıkan jeli sıkın.
3-Bir Blendere jeli koyun ve yaklaşık bir fincan su ekleyin.
4-Saf aloe vera suyu elde etmek için iyice karıştırın.Aksi takdirde suyun antioksidanını kaybedersiniz.
5-3-4 gün içinde bu suyu kullanın.
Aloe vera suyu ve jeli antioksidan açısından güçlüdür.Yara ve ağrıları önleyici özelliklere sahiptir.Bunlar aşağıdaki mineral ve vitamin açısından zengindirler.
1-Kalsiyum
2-Sodyum
3-Demir
4-Potasyum
5-Mangenez
6-Çinko
7-Folik asit
8-Vitamin A, B1, B2, B6, C, E
9-Amino asitler

Aloe Vera Suyu Nasıl Yapılır

Aloe Vera Suyu Nasıl Yapılır

Sağlık Açısından Aloe Vera Suyunun Faydaları

1-Aloe Vera yüksek anti-inflamatuar özelliği ile bağırsak sorunlarının tedavisi için çok yararlıdır.
2-Romatizma,Kulak ve göz iltihaplanması gibi rahatsızlıklara iyi gelir.Aynı zamanda vücuttaki inflamasyonu azaltmaya yardımcı olur.
3-Dışarıdan jel uygulamak kas ve eklem ağrılarını azaltır.Bunun için taze hazırlanmış jeli kullanmak gerekir.
4-Ciddi sindirim sorunlarına iyi gelir.Kalp reflü semptomlarını azaltır ve tüketilmesi vücudun alkali düzeyini stabilize eder.Laksatif özellikleri sayesinde kabızlığa iyi gelir.
5-Trigliseridi azaltarak kolesterol seviyesini korumak için mükemmel bir yoldur.İyi kolestrol düzeyini artırmak için günlük diyetlerinize taze aloe vera suyu ekleyin.
6-Doğal olarak kilo vermek için bu bitkiyi kullanabilirsiniz.metabolizma hızını istikrar halinde tutarken ,lipit seviyelerini azaltır ve yağ yakmaya yardımcı olur.Aleo vera suyu kilo kaybı için yararlıdır.
7-Çalışmalar Aleo suyunun düzenli kullanımının ağız sağlığı ve hijyenini iyileştirdiğini göstermektedir.Gingivitis ve plak oluşumunu azaltır.Soğuk yaralar ve ağız ülseri için rahatlama sağlar.
8-Sağlıkiçin diğer faydaları ise, düzenli tüketildiğinde kan şekeri seviyesini düzenlemeye yardımcı olur.Diyabet hastaları için de iyidir.Aloe vera suyu tüketmeye başlamadan önce doktorunuza başvurunuz.
9-1bardak su ile 1 çay kaşığı taze aloe vera suyunu karıştırıp sabahları tüketin.Bu detoks etkisi göstererek vücudun temizlenmesine yardımcı olacaktır.Bu aynı zamanda ülserin tedavisine ve sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasına da katkıda bulunur.
10-Diş etlerinde doğrudan taze aloe vera jeli uygulanması ağrıyı ve iltihapı azaltır.
11-Gözlerdeki kızarıklık ve tahrişin giderilmesine yardımcı olur.Bir bardak su içine 2 çay kaşığı aloe jel karıştırın.Ayrıca 1 çay kaşığı borik asit ekleyebilirsiniz.Bu karışım ile gözlerinizi yıkayın.
12-Sürekli sinüs sorunları için doğal ilaçları deneyebilirsiniz.Maznezyum laktak açısından zengin olan aloe vera sinüs,çeşitli alerji ve göğüs inflamasyon sorununu azaltmaya yardımcı olan antihistamin içerir.
13-Aloe suyunun düzenli alımı kanserle savaşmaya yardımcı olur.Tümörlerin büyümesini engelleyen anti-kanserojen özellikleri yüksek seviye de içerir.
14-Düzenli olarak aloe vera suyu tüketmek vücudun amino asit eksikliğini yeniler.İçindeki yüksek vitamin içeriği vücudun bağışıklık sistemini ve kendini savunma mekanizmasını güçlendirir.
15-Soğuğa düzenli olarak müzdarip olanlarda grip,burun tıkanıklığı,bronsit ,öksürük ve diğer solunum hastalıkları ile karşı karşıya kalırlar.Bunlar için endoğal çözümaleo vera suyudur.
Aloe Vera Suyunun Cilde Faydaları
Aloe vera son derece hassas ciltlerde dahil tüm cilt tipleri için uygundur.Aloe vera jel içeren cilt bakım ürünleri yaygın olarak kullanılmaktadır.Tüm cilt sorunları içinen yaygın çözümdür.
16-Aloe veranın anti aging özelliği cildi esneterek gençleştirir.Cildi korur ve aynı zamanda lekeleri azaltır.
17-Cildi nemlendirir kırışıklıklar ,ince çizgiler ve ölü hücrelerden kurtulmasını sağlar.Aynı zamanda çatlaklardan kurtulmaya yardımcı olur.
18-Erkekler tıraştan sonra aleo vera jeli kullanabilirler.Cildin tahriş ve iltihabını azaltır ve yüzde tıraş sırasında olan kesilmeleri iyileştirir.
19-Uzunsüre akneye muzdarip olan ciltler üzerinde etkilidir.Akne ve sivilce kürü için en iyi doğal ilaçtır.Sivilceye neden olan bakterileri öldürmeye tardımcı olur.Cildi aydınlatan ve akne izlerini azaltmaya yarayan antimikrobiyal özelliğe sahiptir.
20-Hepimiz zararlı güneş ışınlarından cildi korumakiçn çeşitli güneş kremleri kullanırız.Ama bazen ışınların cilde nüfus etmesiniönleyemeyiz.Aloe vera jel güneş yanıklarını tedavi etmek için son derece faydalıdır.Heme sonuç almak için cildinize her gün taze jel uygulayın.Bu ciltteki ağrıları ve cilt kızarıklığını azaltır.Cildi koruyan koruyucu bir tabaka oluşmasına da yardımcı olur.
21-Dışarıdan uygulandığında kesikler,yaralar ve böcek ısırıklarını iyleştirir.
22-Aloe veracilt için mükemmel bir nemlendiricidir.Bü yüzden kuru cildin oluşmasını da engeller.
Saç İçin Aleo Vera Suyunun Faydaları
Toz ,güneş ve kirliliğe aşırı maruz kalınması durumunda saç son derece kuru kırılgan ve hasarlı olur.Saçın nem oranı azalarakkepek sorunları da ortaya çıkar.Aloe vera özellikle kuru ve yıpranmış saçlar başta olmak üzere tüm saç tipleri için faydalıdır.Saçınızda paketler halide aloe vera yı düzenli olarak kullandığınızda saçlarınız pürüzsüz,yumuşak ve hasarsız olur.
23-Saç büyümesine teşvik eden aloe vera yeni saç köklerinin büyümesini engelleyen kafa derisindeki gözenekleri tıkayan ölü deriyi kaldırmak için yardımcı proteolitik enzimler içerir.Kafa derisinde aşırı sebum birikimi kısmi kellik gibi saç sorunlarına yol açabilir.Aloe jel kafa derisini temizleyerek saç büyümesine engel olan sebumu lakdırır.
24-Aloe vera kafaderisi ve saçların pH seviyesini korumak için yardımcı bazlı bir etkiye sahiptir.Saçta nemi tutarak saçındoğal nemini korumasına yardımcı olur.Böylece daha fazla saç büyümesine yardımcı olur.
25-Aloe vera antik çağlardan beri kepek kürü için yaygın olarak kullanılır.Anti mantar özelliği ilesaç derisinde kepeğin azalmasına yardımcıolur.Ayrıca sedef hastalığı ve sebore gibi saç derisi hastalıklarını da iyileştirir.


26-Saç kremi yapmakiçin en sevdiğiniz kreme 2 çaykaşığı taze aloevera jeli ekleyin.Bunu günlük olarak kullanabilirsiniz.Derinden yumuşak ve pürüzsüz saçlar sunarak saçınızınnem özelliğinin artmasına da yardımcı olur.

Aloe Vera yüz maskeleri

Aloe Vera yüz maskeleri

Aloe Vera Suyu /Jeli ile Yapılan Yüz Maskeleri

27-Aleo kil paketi:
*1 çay kaşığı aloe vera jeline gül suyu ve birkaç damla bal ekleyin.Pürüzsüz bir macun elde edene kadarkarıştırın.
*Bu karışımı yüzünüze uygulayın.15 dakika bekletin.Ilık su ile yüzünüzü durulayın.
28-Aloe Vera meyve paketi :
*Papaya,muz,elma,portakal gibi favorimeyvelerden bir kaç parça blendera atın suyunu alın.
*İçine 1 çay kaşığı aloevera jel ekleyin ve iyice karıştırın.
*Eğer cildiniz kuru ise badem yağı ve buğday tohumu yağından 1 çay kaşığı ekleyebilirsiniz.
*Yüzünüze uygulayın 20dakika bekletin ve soğuksuyla durulayın.
29-Kuru ve hassas ciltler için.
*Aloe jel içine 2 çay kaşığı gül suyu ve 1 çay kaşığı badem yağı ekleyin.
*Sonra taze salatalık suyu ekleyin ve pürüzsüz bir kıvam elde edene kadar karıştırın.
*Karışımı uyguladıktan sonra 15 dakikabekleyin ve soğuk su ile durulayın.
30-Vereceğimiz yüz maskesi cildi nemlendirerek ölü hücreleri ve aşırı yağlı cildi pürüzsüzleştirir.
*Karıştırma kabına yulaf ezmesi ve salatalık macunundan 2 çay kaşığı ekleyin.
*İçine 1çay kaşığı aloe verasuyu ekleyin pürüzsüz bir macun haline gelinceye kadar karıştırın.
*Cildinizi yavaşça dairesel hareketlerle fırçalayın.
*15-20 dakika uzanın ve ılık su ile yüzünüzü durulayın.
31-Yeşil çay maskesi
Bu yüz maskesi özellikle kadınların erken yaşlanmasını önlemek için yararlıdır.Yeşil çay ve aloe vera serbest radikallere karşı savaşarak yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olur .Antioksidan açısındanda zengindirler.
*Bir kapta 1/4avokado hamuru ve salatalık püresini ezin.
*İçine 1 çay kaşığı aloe vera jel ve yeşil çaysuyu ekleyin.
*Macun kıvamına gelene kadar iyice karıştırın ve cilt üzerine uygulayın.20 dakika sonra ılık su ile durulayın.
32-Nemlendirici maske :
Shea yağının mükemmel bir nemlendirici özelliği vardır.
*Aloe jel,1 çay kaşığı zeytinyağı ve bir çay kaşığı shea yağını karıştırın.Pürüzsüz bir macun elde edene kadar karıştırın.
*Yüzünüze uygulayın 20 dakika bekletin ve soğuk su ile durulayın.
*Bu yüz paketi kuru ve hassas ciltler için idealdir.
Aloe Vera Suyu/jeli ile yapılmış saç paketleri
33- Saç Temizleme maskesi
*2 çay kaşığı lor ve 1 çay kaşığı aloe vera jeli alın.
*Pürüzsüz olana kadar karıştırın ve saç üzerine uygulayın.
*30 dakika sonra hafif bir şampuan ile durulayın.
34-Yumuşak saçlar için
*Aloe jel içine 3 çay kaşığı limon suyu,1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı ekleyin.
*Kafa derisi üzerine masaj yaparak uygulayın ve 20 dakika bekletin.
*Bir şampuan ile saçınızı yıkayın.
35-Hibiscus paketi
*Bir blender içine aloe vera jelinden ve bir avuç ebegümesi yapraklarından ekleyin.
*Yeşil macun elde edene kadar karıştırın.Saç köklerine vesaç uçlarına uygulayın 30 dakika bekletin.
*ŞAmpuan ile yıkayın.Saçınızdan arındırmakiçin saçınızı iki kez şampuanlamanız gerekebilir.
Aloe vera suyunun yararlarından biride kafa derisi üzerine doğrudan uygulanmasıdır.20 dakika bekletip hafif bir şampuan ile yıkayın.Yumuşak,pürüzsüz ve sağlıklı saçlar elde edeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Dökülen Saçlar İçin Isırgan Otu Kürü başlıklı makalemizde apivita ısırgan otu şampuanı, bitkisel saç gürleştirme ve ısırgan otu hakkında bilgiler verilmektedir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
Aloe Vera Suyunun Harika 35 Faydası Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Aloe Vera Suyunun Harika 35 Faydası 2019

Aloe Vera Suyunun Harika 35 Faydası 2019

Related news

 • Dondurmalı Tartoletler
 • Evinizdeki Tehlikenin Farkında mısınız
 • Tofu Zayıflatır mı
 • Haluj Böreği (Yağ Haluju)
 • Panettone Tarifi

 • Aloe Vera Suyunun Harika 35 Faydası

  Aloe Vera Suyunun Harika 35 Faydası


  Aloe Vera Suyunun Harika 35 Faydası

  Aloe Vera Suyunun Harika 35 Faydası

  Aloe Vera Suyunun Harika 35 Faydası

  Aloe Vera Suyunun Harika 35 Faydası

  Aloe Vera Suyunun Harika 35 Faydası

  Aloe Vera Suyunun Harika 35 Faydası

  Aloe Vera Suyunun Harika 35 Faydası

  Aloe Vera Suyunun Harika 35 Faydası

  Aloe Vera Suyunun Harika 35 Faydası

  Aloe Vera Suyunun Harika 35 Faydası

  Aloe Vera Suyunun Harika 35 Faydası

  Aloe Vera Suyunun Harika 35 Faydası

  Aloe Vera Suyunun Harika 35 Faydası

  Aloe Vera Suyunun Harika 35 Faydası

  Aloe Vera Suyunun Harika 35 Faydası

  Aloe Vera Suyunun Harika 35 Faydası

  Aloe Vera Suyunun Harika 35 Faydası

  Aloe Vera Suyunun Harika 35 Faydası

  Aloe Vera Suyunun Harika 35 Faydası

  Aloe Vera Suyunun Harika 35 Faydası