Alexander Vasiliev bir moda tarihçisi. Biyografi, aile ve stil ipuçları 2019

Alexander Vasiliev bir moda tarihçisi. Biyografi, aile ve stil ipuçları 2019
10.05.2019

Alexander Vasiliev bir moda tarihçisi. Biyografi, aile ve stil ipuçları 66

Alexander Vasiliev bir moda tarihçisi. Biyografi, aile ve stil ipuçları

Şüphesiz, Alexander Vasiliev bir moda tarihçisi.Neredeyse herkesin bildiği, çünkü o bir kamu kişisidir. Üniversitelerde ders veriyor, tanınmış bir televizyon programına yön veriyor, geniş bir kitleye hitap ediyor, gardırobun hangi öğelerinin bugün en alakalı olduğunu anlatıyor.

Muhtemelen, birçok kişi Alexander'a katılacakVasiliev bir büyük harfle bir moda tarihçisi. Bildiğiniz gibi, moda - bayan değişken ve kaprislidir. Hikayesi, kadın güzelliğinin fikirlerinin yüzyıllar boyunca nasıl değiştiğinin bir yansımasıdır. Ve kıyafetlerin yarın popüler olacağı en ufak bir değişikliği yakalamayı öğrenmek çok önemlidir.

Alexander Vasiliev Moda tarihçisi

Ve unutulmamalıdır ki Alexander Vasilyev -bu yeteneğe mükemmel bir şekilde hakim olan bir moda tarihçisi. Çocukluğundan, kendini yaratıcı mesleğe adamaktan kurtararak hayal ediyordu. Kim o, şöhretin yolu neydi? Bu konuları daha ayrıntılı olarak ele alalım.

biyografi

Alexander Vasiliev - moda tarihçisi - ortaya çıktı8 Aralık 1959'da Rus başkentinde yaşayan bir zeki insanın ailesi. Babası ulusal bir sanatçıydı ve annesi Moskova tiyatrolarından birinde görev yaptı. Küçük Sasha sanat ve yaratıcılık için bir sevgi atmosferinde büyümüştü.

Bugün Alexander Vasiliev, birçok Rus couturieri için tavsiyesi paha biçilmez bir armağan olan moda tarihçisi.

çocukluk

Alexander kendini ecstasy ve nostalji ilegençliğinin yıllarını şöyle hatırlıyor: “Babam fırçanın gerçek bir ustasıydı ve annem tiyatroda büyük roller oynamıştı. Tüm atalarım bir şekilde yaratıcılık ile bağlantılıydı. Babanın kendisi tiyatro için kostümler ve sahne yarattı. O gerçek bir profesyoneldi. Çok büyük bir kütüphanemiz vardı, çok okudum. Oyunlara ve sanat sergilerine gitmekten zevk aldım.

Moda tarihçisi Alexander Vasilyev biyografi

Zaten çocukluğumda, hayatımın da yaratıcılıkla bağlantılı olacağı açıktı.

Moda tarihçisi Alexander Vasilyev, biyografisadece benzersiz olan, genç bir adam olan, tiyatroya eklenen, kendi kostümlerini dikmeye başladığı ve bebekleri için süslemeler yapan bir kadın. 12 yaşındayken çoktan sahne aldı.

Moskova Sanat Tiyatrosu Öğrencisi

Mezun olduktan sonra o sadece doğalMoskova Sanat Tiyatrosu'nun üretim fakültesine kabul edilmek üzere belgelerini ibraz ederek hayatını tiyatroya bağlamak istedi. Rüya gerçekleşir, bu tiyatro üniversitesinin öğrencisi olur. Diplomayı aldıktan sonra Malaya Bronnaya Tiyatrosu'nda kostüm tasarımcısı olarak çalıştı.

1982'de, gelecek moda tarihçisi AlexanderBiyografisi son derece ilginç ve kayda değer olan Vasiliev, daha sonra çalıştığı ve çalıştığı Fransa'nın başkenti olan yurtdışına gidiyor. Ve burada başarılı olacak.

Zafer yolu

Not edilmelidir: Bir moda tarihçisi olan Alexander Vasiliev'in ailesinin Rus başkentinde çok ünlü olmasına rağmen, Paris'te bir baş tiyatro sanatçısı aynı anda görülmedi. Maddi olarak, ancak zar zor sona ermekte olan bir zaman vardı. Bir sandalye almayı bile karşılayamadı ve sokak müzisyenleriyle şarkı söyleyerek para kazandı.

Moda ipuçları Alexander Vasiliev tarihçi

Ancak, hayatta siyah bant olamazdısüresiz devam et. Bir süre sonra Vasiliev birkaç ünlü Paris tiyatrosunun sahnelerini sipariş etmeye başladı. Gelecek koleksiyoncu ve yazar Fransa'da uzun süre çalıştı: Louvre okulundan mezun olarak "büyük sarayların iç mimarlarından" mezun oldu. Kendini geliştirmeye, moda hakkında düzenli olarak kitap okumaya çok zaman ayırdı.

Sonuç olarak, 1994 yılında kendi kursu hazırladıBu konudaki dersler çeşitli dillere çevrildi. Ve bugün programın lideri "Moda cümle" aktif olarak öğretim faaliyetleri ile uğraşmaktadır. Dünyadaki üniversiteler ve kolej öğrencilerine bilinmektedir.

Eve geri dön

Bu yüzyılın sıfır yıllarının başında, tarihçiModa Rusya'ya döner ve aktif faaliyetlerini genişletir. "Kültür" kanalında bir televizyon sunucusu oldu. Alexander bir yazarın "Rüzgarın Esintisi" adlı programını yürütür. Moskova Devlet Üniversitesi'nde ders vermeye davet edildi. Ayrıca öğrencilerin Avrupa kültürünü tanıması için turlar düzenlemektedir. Kursu öğrencileri Avusturya, İspanya, İtalya, İngiltere ve Fransa'nın başkentlerine gidiyor.

2003 yılında Alexander Vasiliev, çalışmalarında Rus kültürünün eşsiz geleneklerini Fransız modasıyla birleştiren bir tasarım stüdyosu ve stilist yaratıyor.

Birkaç yıl sonra, bir yazar ve toplayıcıTelevizyon ve Radyo Ostankino Enstitüsü'nde kurulan Moda Akademisi başkanı oldu. Şu anda, Alexander Vasilyev "Moda cümle" adı altında Ruslar tarafından bilinen bir telecast lider.

Alexander Vasiliev Moda Tarihçisi Gay

Karşı cinsle ilişki

Alexander Vasiliev'e rağmen -Kamu kişiliği, kişisel hayatının sırlarını açıklar, açıkça niyet etmez. Ve o çok başarmak başardı gerçeği farkedilmeden gitmez karşı cinsten temsilcileri için (başarılı tasarımcı, sanat eleştirmeni, televizyon sunucusu, kolektör, moda tarihçisi, yazar olmak), bu yüzden özel bir ilgisi Vasilyev gösteriyor.

Kuşkusuz, özel hayatında inişler ve çıkışlar zafer yolu karmaşık ve dikenli bir çünkü aksi takdirde, sadece imkansız vardı.

"Moda cümlesinin" liderinin olmamasıyla bağlantılı olarakKarşı cinsle kişisel ilişkilerini duyurmayı seviyor, bazı Rus yayınları, moda tarihçisi - gey olan Alexander Vasiliev'mizin söylentilerini aktif olarak çözmeye başladı. Yani ya da değil, bilinmemektedir.

Tiyatro sanatçısı daha önce erkeğin çok eşliliğini haklı kılan bakış açısını sevdiğini söyledi.

Bir moda tarihçisi olan Alexander Vasiliev'in ailesi

Alexander Vasilyev yapabileceğini itiraf ettiAynı anda birkaç kadına doğrudan tutku yaşatmak. Aynı zamanda o hiç utanmamış hissetmez. Böylesine çirkin davranış, karşı cinsi daha da fazla çeker. Elbette, tanınmış bir televizyon sunucusu, yazar ve koleksiyoncu çok sayıda hayranı var.

Alexander Vasiliev bugün evlilik tarafından bağlanmış mı

Çok ilginç olanı, Alexander Vasiliev'in (moda tarihçisi) ilk karısının Fransızca olduğu gerçeğidir. Bu evlilik sayesinde sadece yurtdışında olduğu söyleniyor.

Onunla evlilik onun hayali ve uzun sürmedi - sadece üç yıl olduğuna dikkat edilmelidir.

Bir süre sonra tiyatro sanatçısı ikinci kez evlendi. Seçtiği kişi, daha sonra boşanmış olduğu İzlanda'ydı.

Bir moda tarihçisi olan Alexander Vasiliev'in karısı

Alexander Vasiliev'in çocukları (moda tarihçisi) ve"Moda cümlenin" moderatörünün çok pişman olması nedeniyle beyaz dünyada görünmediler. Nedeni onun sevgili kadını ile evlenmeyi başaramamasıydı. Bugün, Alexander Vasilyev evliliğe bağlı değil.

İlginç gerçekler

Alexander Vasiliev başardığı için gurur duyuyorparlak renkli beyaz saçlı bir kızın artık eskisi kadar şık ve moda olmadığını kanıtlayın. Ayrıca, zayıf olan mide temsilcilerini, çevreleyen mideleri inkar etme ve rhinestones ile süslenmiş kot pantolon giyme ihtiyacını ortadan kaldırmayı başardığı için mutluydu.

Tiyatro sanatçısı ustaca aileye sahipYabancı diller, dünyanın dört bir yanında seyahat etti. Bir kişinin bir yerde kalmasının mantıklı olmadığını düşünür, çünkü hayat çok kısadır.

Alexander Vasiliev eşsiz bir sahibiRus kültürünün koleksiyonları. Avrupa ve Asya ülkelerinde, ABD ve Avustralya'da defalarca gösterdi. Koleksiyon otuz yıldır toplanmıştı. 17. yüzyıldan günümüze özel modeller ile temsil edilmektedir. Bunlar arasında Chanel, Doucet, Givenchy, Valentino, Paco Rabanne, Gaultier Fashion Houses tarafından oluşturulan sergiler yer alıyor.

Bir moda tarihçisi olan Alexander Vasiliev'in çocukları

Koleksiyondaki bazı modeller geçmişte giyildiBaroness Galina Delvig, Kontes Olga von Kreutz, Prenses Maria Scherbatova gibi zamanlarının ünlü bayanlar. Birçok özel şeyler ünlüler tarafından sunuldu: Natalia Fateeva, Clara Luchko, Maya Plisetskaya, Lyudmila Zykina, Natalia Durova, Lyudmila Gurchenko.

Ayrıca bir yazar

Alexandra Vasilyeva yetenekli olarak biliniryazar. "Sürgün Güzellik" başlıklı bir çalışması olması İngilizce'ye tercüme edildi, en fazla altı kez yeniden basıldı oldu ve başlığı "En iyi Resimli Kitap 1998" verildi. O da Rus moda" denilen Rus moda tarihi hakkında bir dizi makale yazdı. Fotoğraflarda 150 yıl. " Vasilyev de ortak yazarlığını iş "Lyudmila kürek. 2003 yılında yayınlanan Anılar Sihirli Ayna",.

onur

"Moda cümle" nin moderatörüne S. madalya verildi. Rus sanat topluluğuna daha dikkat çekmek başardı ve o Güzel Sanatlar Akademisi, V. Nijinsky Madalyası, "Patron" Düzeninin Altın Madalyası gerçeği Diaghilev.

Alexander Vasiliev bir moda tarihçisi. Biyografi, aile ve stil ipuçları 2019

Alexander Vasiliev bir moda tarihçisi. Biyografi, aile ve stil ipuçları 2019

Related news

 • Muş Haberleri: 5 gündür kapalı yolda ekiplerin kar ve tipiyle mücadalesi
 • Onun adı Ariadne: adı, onun anlamları
 • Elena Perminova: stil ikonu biyografisi
 • Uzun Kollu Gelinlikler
 • Biberiyeli Domatesli İtalyan Ekmeği – Focaccia

 • Alexander Vasiliev bir moda tarihçisi. Biyografi, aile ve stil ipuçları 4

  Alexander Vasiliev bir moda tarihçisi. Biyografi, aile ve stil ipuçları


  Alexander Vasiliev bir moda tarihçisi. Biyografi, aile ve stil ipuçları 1

  Alexander Vasiliev bir moda tarihçisi. Biyografi, aile ve stil ipuçları 50

  Alexander Vasiliev bir moda tarihçisi. Biyografi, aile ve stil ipuçları 31

  Alexander Vasiliev bir moda tarihçisi. Biyografi, aile ve stil ipuçları 71

  Alexander Vasiliev bir moda tarihçisi. Biyografi, aile ve stil ipuçları 59

  Alexander Vasiliev bir moda tarihçisi. Biyografi, aile ve stil ipuçları 13

  Alexander Vasiliev bir moda tarihçisi. Biyografi, aile ve stil ipuçları 21

  Alexander Vasiliev bir moda tarihçisi. Biyografi, aile ve stil ipuçları 53

  Alexander Vasiliev bir moda tarihçisi. Biyografi, aile ve stil ipuçları 95

  Alexander Vasiliev bir moda tarihçisi. Biyografi, aile ve stil ipuçları 79