30.03.2019

Alerjiler için ilaç Kestindir. Kullanım talimatları 74

Alerjiler için ilaç Kestin'dir. Kullanım talimatları

Bu makalede,antialerjik ilaç "Kestin". Kullanım talimatları aşağıdaki klinik ve farmakolojik gruba işaret eder: "histamin reseptör blokerleri - H1, antialerjik ajanlar." İlaç ağızdan alınır, bundan sonra bir saat içinde antialerjik bir etki gelişir. İlaç iki güne kadar sürer.

Preparattaki aktif madde ebastindir. Bir tablet içerisindeki içeriği 5 ml solüsyonda 10/20 mg'tır - 5 mg. İlaç "Kestin" analogları yoktur.

Tedavi süresi beş gündür, ama eylemilacın aktif metabolitleri tamamlandıktan 72 saat sonra devam eder. Kestin ile tedavi sırasında sedatif ve antikolinerjik etkiler açıkça ifade edilmez: kullanım talimatları, EKG sırasında QT aralığı üzerindeki etkisini 80 mg dozlarda bile göstermez. Gıda ile eşzamanlı alımda, ilacın klinik özelliklerini etkilemeyen 1.5 - 2 kat kandaki karbastinin konsantrasyonunda bir artış gözlemlenir.

İlaç "Kestin" idaresi için endikasyonlar arasında kullanım talimatı aşağıdakileri çağırır:

 • yuvarlak alerjenler tarafından tetiklenen mevsimsel alerjik rinit /: Gıda, epidermal, uyuşturucu, polen, ve diğerleri;
 • Yukarıda sözü edilen alerjenlerin kışkırttığı ürtiker, ayrıca soğuk, güneş ve diğer faktörlerin etkisi.

kabul antihistaminin kontrendikasyonlar artan duyarlılığı yanı gibidir:

 • Hamilelik / emzirme.
 • Yaş altı yıldan azdır.
 • Artan QT-interval, hipokalemi, hepatik / böbrek yetmezliği - dikkatli bir şekilde atandı.

Kurs süresince alkol kullanmayı bırakmalısın.

Hamile kadınların antihistamin tedavisi ile ilgili olarakKestin'in uygulama talimatı, bu hasta kategorisi üzerindeki etkisinin araştırılmaması nedeniyle tavsiye edilmediğini belirtir. Ayrıca emzirme sırasındaki vücuda etkisi ve ilaç-ebastinin aktif bileşeninin anne sütünün içine girme olasılığı araştırılmamıştır. Yaşlı hastalar kabul edildiğinde, farmakokinetik parametrelerde hiçbir değişiklik yoktu.

Dozaj: İlaç günde bir kez alınır. Yetişkin hastalar ve 15 yaşın üzerindeki çocuklara 1 ila 2 tablet reçete edilir. veya bir şurup şeklinde 10 ila 20 ml ajandır. 12 ila 15 yaş arası çocuklar için, dozaj 1 tablet veya 10 ml şuruptur. Bu durumda günlük doz, gerekirse, 20 ml'ye kadar arttırılabilir. 6 ila 12 yaş arası çocuklar için doz - alımı başına 5 mg (yarım hap veya şurup - 5 ml).

Günlük dozu (10 mg) aşmak yasaktır.Karaciğer disfonksiyonu olan hastalara tesisin atanması. Anlatılan antihistamin ilacının aşırı dozlanması durumunda, mide yıkamak ve kurbanı 24 saat içinde gözlemlemek tavsiye edilir.

Diğer ile etkileşim için gelince"Kestin" hazırlama araçları, uygulama talimatı eritromisin, ketokonazol ile randevu aynı anda istenmeyen gösterir. Aşağıdaki ilaçlar ile anlamlı bir etkileşim saptanmadı: "Diazepam", "Teofilin", "Simetidin", ayrıca indirekt pıhtılaştırıcılar ve etanol.

Kestin almanın sonuçları ile ilgili olarakİncelemeler çoğunlukla olumludur. Bazı hastalar, bir güneş alerjisinin (fotodermatit) tezahürüyle sadece bu çare tarafından yardım edildiğini iddia ederler. Diğerleri belirtiniz: Bu ilaç, narenciye, polen, kedi kılı dahil olmak üzere çeşitli alerjilerle başa çıkmanızı sağlar.

Ancak, yorumlar bunu göstermektedirantihistamin her zaman beklenen etkiyi göstermez. Bu, "Kestin" i almadan önce, bir anketi geçmek ve bir uzmana danışmanız tavsiye edilir.Related news

 • Romanyada tatil - para için en uygun değeri
 • Dana Bonfile Videosu
 • Haftalık tematik planlama kurbağalar kış nasıl
 • Sevgilimin Geçmişini Merak Ediyorum
 • Şişle Fırfırlı Kız Çocuk Etek Yapılışı Anlatımlı Videolu

 • Alerjiler için ilaç Kestindir. Kullanım talimatları 7

  Alerjiler için ilaç Kestindir. Kullanım talimatları


  Alerjiler için ilaç Kestindir. Kullanım talimatları 14

  Alerjiler için ilaç Kestindir. Kullanım talimatları 65

  Alerjiler için ilaç Kestindir. Kullanım talimatları 70

  Alerjiler için ilaç Kestindir. Kullanım talimatları 55

  Alerjiler için ilaç Kestindir. Kullanım talimatları 67

  Alerjiler için ilaç Kestindir. Kullanım talimatları 40

  Alerjiler için ilaç Kestindir. Kullanım talimatları 96

  Alerjiler için ilaç Kestindir. Kullanım talimatları 82

  Alerjiler için ilaç Kestindir. Kullanım talimatları 25

  Alerjiler için ilaç Kestindir. Kullanım talimatları 74

  Alerjiler için ilaç Kestindir. Kullanım talimatları 90