Akvaryum terazileri: içerik ve üreme 79 13.02.2019, 07:32

Akvaryum terazileri: içerik ve üreme

skaler içerikYaban hayatı akvaryum balıklarının hayranları arasındaçok popüler. Akvaryum gelişiminin bu aşamasında 22.000'den fazla akvaryum balığı ailesi bilinmektedir: sazan, kedi balığı, pecilia, haracin ve elbette çiklitler. Son aileye aittir ve skaler'e aittir, içeriği yeni başlayan bir akvaryumcu için ciddi bir test olabilir.

Bir skaler ve yiyecekleri için akvaryum seçimi

Skaler için akvaryumun büyüklüğü hemen belirlenir.çeşitli faktörler: balık sayısı, büyüklükleri, suyun sıklığı, filtrasyon ve sıcaklığın varlığı. Akvaryumun hacmini belirlemek için belki de en önemli parametre balıkların büyüklüğüdür. İki ruble madalyonun büyüklüğüne sahip skalaryalılar, parça başına 4 litre sudan ayrılmalıdır; boyutu 5 ruble ile karşılaştırılabilir balık - 8 litre; yetişkin olgun bireyler (9-10 ay) - 20 litre; aşiret - çift başına 100 litre. . Oranlarda gelince, bu yükseklikte ve gıda 50 cm genişliğinde duvarları ile bir tank seçmek en iyisidir, bu balıklar, gıda her türlü iddiasız olan - dondurulmuş, dondurularak-kurutulduğu veya kan kurdu ve diğer böceklerin larvaları ile birlikte yaşamak melek yiyecek için idealdir.

bir skaler balığı

Balık skaler: kimi destekleyecek?

Skalerlerin doğal habitatlarıSakin rezervuarlar ve alanları: koylar, aşırı büyümüş kıyılar, lagünler, sığ nehirler. Bu balıklar yalnızlıktan hoşlanmazlar, bu nedenle bir kerede birkaç skaler satın almak tercih edilir. Unutmayın, tüm çiklitler gibi, diğer ailelerin temsilcileri için biraz saldırgan davranırlar. Bu nedenle, küçük balık içeren akvaryum, koyun kalmamalı, diğer taraftan, onlar podselyat ve kaplan barbuslar gibi daha büyük ya da agresif balık, hiç olmamalıdır.

kadın skaler

Ah çok huzursuz ve korkak olurSkaler, içeriği akvaryumun sahibine çok fazla sorun getirebilir. o bir tankı çifti veya bu çiklitlerinin birkaç çiftler halinde yerleşmiş bu yüzden belli bir yaş dişi melek balığı kadar erkek çok farklı değil aslında, kolayca cinsiyet tespitinde hata yapabilir. Balık ergenlik ulaştığında, onlar "Parowan" melek ortaksız bıraktı, akvaryumda onların daha şanslı komşuları tarafından saldırıya edilebilir başlarlar. Skaler ıslahına gelince, bu türün içeriği büyük zorluklara neden olmamalıdır.

Özürlü bireyler

Yukarıda açıklandığı gibi, yetişkin balıklarKendini buharladığını hayal et. Eğer akvaryumun sahibi bir skaler yetiştirmeye ciddiyetle bağlıysa, balık üreticilerinin içeriği ana endişelerinden biri olmalıdır. Akvaryumdaki su sıcaklığı 28 ila 30 derece arasında değişmeli ve diyetin temeli canlı yemek yapılmalıdır. Ancak, balık aşırı olmamalıdır, çünkü gelecekte bu yumurtaları olumsuz etkileyecektir. Bazı akvaryumcular oluşan çiftleri ayrı akvaryumlara naklederler, böylece yumurtaların fırlatılması ve döllenmesiyle baş edebilirler.Related news

 • Erdem Kırım
 • Çocuk Odası için Uçaklı Dekoratif Süs Yapımı
 • ANLATIMLI YÜKSEK BİLEKLİ BEBEK PATİK ÖRNEĞİ
 • Şok Diyetleri: Şok Diyet İle Zayıflama
 • Sabit kıymetlerin işletmeye alınması için hangi belgeler verilmelidir
 • Kızlar için birkaç basit öneri, ilk buluşmada nasıl davranılacağı

 • Akvaryum terazileri: içerik ve üreme 18

  Akvaryum terazileri: içerik ve üreme


  Akvaryum terazileri: içerik ve üreme 28

  Akvaryum terazileri: içerik ve üreme 34

  Akvaryum terazileri: içerik ve üreme 60

  Akvaryum terazileri: içerik ve üreme 82

  Akvaryum terazileri: içerik ve üreme 84

  Akvaryum terazileri: içerik ve üreme 17

  Akvaryum terazileri: içerik ve üreme 19

  Akvaryum terazileri: içerik ve üreme 20

  Akvaryum terazileri: içerik ve üreme 15

  Akvaryum terazileri: içerik ve üreme 88

  Akvaryum terazileri: içerik ve üreme 33

  Akvaryum terazileri: içerik ve üreme 18

  Akvaryum terazileri: içerik ve üreme 23