Aktörün yaşam yolu: Brad RenfroAktörün yaşam yolu: Brad Renfro


Aktörün yaşam yolu: Brad Renfro 40 20.02.2019, 04:11

Aktörün yaşam yolu: Brad Renfro

Brad Renfro Amerikalı bir aktör ve müzisyen.Kısa kariyeri boyunca yirmiden fazla uzun metrajlı film ve birkaç kısa filmde yer almayı başardı. Renfro'nun şöhreti, filmde Stephen King'in hikayesine dayanan gerilim filmi “Able Disciple” da Todd Bowden rolünün yanı sıra gerilim filmi “Client” da Mark Sway rolünü getirdi.

Brad Renfro

biyografi

Brad Renfro 1982'de Knoxville'de doğduTennessee. Angela Denis Olson ve Mark Renfro'nun tek çocuğuydu. Büyükanne - kilise sekreteri Joanne Barron, aslında beş yaşından itibaren Brad'i ortaya çıkardı.

Oyunculuk kariyerinin başlangıcı

1993 yılında çocuk, ünlü Mali Finn tarafından fark edildi.Sadece yasal aktör "Müşteri" Joel Schumacher'de rol alacak genç bir oyuncu arıyordu. Brad'in yeteneği yönetmeni etkiledi ve Mark Swey'in rolü için resmen onaylandı. Çekim, 1993 yazında gerçekleşti. John Grisham'ın en iyi satıcısı olan “Müşteri” nin gişede büyük bir başarı elde ettiği, eleştirmenlerin ve basit film hayranlarının beğenisini kazandı.

Brad Renfro filmleri

1995 yılında, Brad Renfro düşük bütçeli bir drama oynadı"İlaç" Film, doktorların dikkatsizliğinin bir sonucu olarak, 11 yaşındaki Dexter'in hastanede AIDS'i nasıl daralttığını anlatıyor. Şimdi sınıf arkadaşları adama alay ediyor. Her şey o kadar ileri gider ki Dexter okula bile gidemez. Tek arkadaşı 13 yaşında Erik (Brad Renfro). Adamlar birlikte Dexter'a yardım edebilecek bir ilaç arıyorlar.

Brad Renfro fotoğraf

Aynı yıl, Renfro, Peter Hewitt'in yönettiği “The Life of Tom Sawyer” filminde Huck'u canlandırdı. Brad'in çerçevedeki ortakları Jonathan Taylor Thomas ve Amy Wright'dı. Film eleştirmenlerin karışık eleştirilerini aldı.

Brad Renfro suç dramında ortaya çıktı"Uyuyan" Barry Levinson, gençliğinde Michael Sullivan'ı oynuyor. Filmin güçlü bir kadrosu vardı: Ana rolleri Robert De Niro, Kevin Bacon ve Brad Pitt tarafından canlandırıldı. "Sleeping" resmi gişede toplanan 160 milyon dolardan fazla ve hatta Oscar için aday gösterildi.

"Able çırak"

1996 yılında, bir gerilim filmi üzerine çalışma başladıStephen King'in anonim hikayesine dayanan "yetenekli öğrenci". Brian Singer tarafından yönetilen oyunda, Todd Bowden rolü için iki yüz genç oyuncu seçti ve 14 yaşındaki Brad Renfro'yu seçti. Daha sonra şarkıcının söylediği gibi, Renfro tüm adayların en parlakıydı.

Brad'in karakteri - 16 yaşındaki okul çocuğu Todd Bowden -özellikle İkinci Dünya Savaşı sırasında tarihe tapıyor. Dikkatli bir araştırmadan sonra, Todd şehrin dış mahallelerinde yaşayan yalnız yaşlı bir adamın aslında faşist bir suçlu Kurt Dussander (Ian McKellen) olduğunu öğrenir. Todd, herkese geçmişiyle ilgili gerçekleri söyleyerek Dussander'a şantaj yaptı. Sessizliği için, genç, ölüm kamplarındaki işkenceyle ilgili eski Nazi renkli hikayelerinden talep ediyor.

Brad Renfro rolüne o kadar çok şey kattı ki, filmin çekimlerinde, filmin çekimi sırasında değişti, çekildi ve kasvetli oldu ve ailesi akıl sağlığı için korkuyordu.

Eleştirmenlerin karışık eleştirilerine rağmen, "Able Disciple" bir kült geriliminin statüsünü kazanmış ve Renfro'nun filmografisindeki en iyi filmlerden biri olarak haklı olarak kabul edilmiştir.

Resmin yayınlanmasından sonra "YetenekliBrad Renfro'nun canlandırdığı öğrenci, filmleri çok popüler oldu ve başarısı, Brad'in alkol ve uyuşturucuya olan hevesinin sebebiydi.

Daha fazla kariyer

2001 yılında aktör, Terry Zwigoff tarafından kendi senaryosu altında çekilen komedi "Ghost World" in ana rollerinden birini oynadı. Film seyircilerden çoğunlukla olumlu geri bildirimler aldı.

Renfro da fantastik gerilim filmi "Ceket" de ortaya çıktı. İkinci bir planın rolünü aldı - gizemli bir genç Stranger.

2008'de Brad, "Informants" adlı dramada oynadıGregor Jordan. Resim eleştirmenleri etkilemedi ve bütçesini gişede ödemedi. Bu, Brad Renfro'nun oynadığı son film. Jack'in "Informants" daki rolüyle aktörün fotoğrafı aşağıda sunulmuştur.

Brad Renfro ölüm sebebidir

ölüm

15 Ocak 2008'de Brad Renfro vefat etti. Otopsinin gösterdiği gibi ölüm sebebi aşırı dozda eroin. Oyuncunun uzun zamandır uyuşturucuyla ilgili sorunları vardı, ki bu da birçok çarpışmanın kanuna uygun olmasının sebebiydi.

Renfro, 22 Ocak'ta, Red House Mezarlığı'nın mezarlığında, kendi Knoxville bölgesinde gömüldü.

Aktörün ölümünden on yedi gün sonra, büyükannesi Joan öldü. Brad'i erken çocukluktan kaldırdı ve ölümü onun için büyük bir şoktu.

Aktörün yaşam yolu: Brad RenfroAktörün yaşam yolu: Brad Renfro

Related news

 • Pet Şişeden Süslü Sepet Yapılışı Türkçe Videolu
 • Türkiyenin stratejisinin bumeranga dönme riski var
 • Koltuk Altı Beyazlatma için Doğal Yöntemler
 • Öğretmenin çalışmanın hazırlanmasının bir parçası olarak dersin ana hatları

 • Aktörün yaşam yolu: Brad Renfro 47

  Aktörün yaşam yolu: Brad Renfro


  Aktörün yaşam yolu: Brad Renfro 70

  Aktörün yaşam yolu: Brad Renfro 74

  Aktörün yaşam yolu: Brad Renfro 96

  Aktörün yaşam yolu: Brad Renfro 75

  Aktörün yaşam yolu: Brad Renfro 47

  Aktörün yaşam yolu: Brad Renfro 82