25.06.2019

Ahşap yanma Ocakları Tunguska: müşteri yorumları 51

Ahşap yanma Ocakları "Tunguska": müşteri yorumları

Pahalı yabancılara neden bakıyorsunmodelleri, kendi ülkelerinde bir banyoda yeterince yüksek kaliteli fırın üretirlerse ek olarak, uygun bir fiyata sahip olurlar. Son zamanlarda, Tunguska ürünlerini üreten firma tüketicilerin dikkatini çekmeyi başardı; ürünleri kendi iç pazarında sağlam bir konuma geldi.

"Vitra" değişikliğini tercih edersenizGeniş bir taş kapıyla ekipman alın, günlükleri fırında bile yığınlamanıza izin verir. Bazen bir ısı eşanjörü ile donatılmıştır, bu ek elementlerin satın alınmasından kazandırır. Fakat iyileştirilmiş "Tunguska 2011" çekici bir görünüm ile karakterize, fırın değiştirildi, en yüklü yerler büyük, bu yapının yaşam kaynağını artırmak için izin verdi.

Bu tür fırınlar,Fin saunası denilen banyodaki rejim. Taşların yüksek sıcaklığından dolayı iyi ısıtılmış buhar elde edilir. Konvektör kabuğunun bulunması fırının duvarlarını etkili bir şekilde soğutmakta ve buhar odasının odasına ısı yaymaktadır. Bazen fırınlar, dökme demir veya çelikten ısıya dayanıklı kapılarla donatılmıştır. Bu firmanın modern fırın tasarımları başkalarından farklıdır, başlıca avantajları aşağıda ele alınacaktır.

Genel Ürün İncelemeleri

hamam fırınları tunguska incelemeleri

Banyo fırını "Tunguska" yapılıryapımcısı "Termofor" ile uzun zamandır ürünlerinin tüketicilerin dikkatini çekti. Ürünler büyük şeffaf ekranlara ve ayrıca panoramik bir yakıt kanalına sahiptir, fırın ekranından uzatılmış ve farklı açılarda otururken odanın alevine bakmanızı sağlar. Bununla birlikte, tüketiciler orijinal labirent gaz kanalında dile getirilen bu fırınların diğer artılarını not ediyor ve buhar odasını hızlı bir şekilde ısıtabiliyor ve parametreleri 30 m3.

Duvarlar için çelik, yüksek alaşımlıve ısıya dayanıklı olduğundan, ocakların kimyasal olarak inert olduğu ve odanın oksijenini neredeyse tamamen yakmadığı için. Tüketiciler artık piyasada yerli satışlarda lider olana kadar odun yanan banyolar için soba "Tunguska", 2001 yılında geliştirildi söylerler. Bu süre zarfında model geliştirildi ve birçok kez değiştirildi, bugün analoglara kıyasla pek çok avantajı var. Artılar arasında tüketiciler, yapının üst çevresi boyunca ortaya çıkan konveksiyon akışının gelişmiş bir geçişini tanımlıyorlar.

Gövde sürekli, havalandırma yokdelikler, kızılötesi ışınımı iyi korur. Ama fırın gövdesi durumun çalışması sırasında o konveksiyon gibi tüm müşterilerin Rus banyosu yok edecektir anlamak mümkün olacaktır ki bazı olumsuz yorumları, ayrıca dikkat etmelidir, hava aynı anda kurutulmuş ve saunada sıcaklık sürekli yükselir. Bazıları, metal ekranın odayı kurabildiğini iddia ediyor, bu nedenle bu tür yapılar için baca üzerine monte edilmesi için bir manto astarı ve bir ekonomizör düzenlenmesi önerilir. Bu gereklilik zorunludur ve yangın güvenliğinin temel kurallarını belirtir. Yekaterinburg'da uygun fiyata satın alabileceğiniz Tunguska hamamının fırını, 8 ila 16 m arasında değişen ortalama bir alana sahip bir öncül için hesaplanır3.

Doğru fırın seçimi hakkında geri bildirim

banyo fırını termoform Tunguska

Alıcılar fırının orjinal olduğunu vurgulamaktadır.Oldukça iyi olabilir, ama çoğu minuses için kalıplaşmış olarak ifade edilir. Örneğin, çoğu sauna sever, ideal sobanın, açık ocak bulunan ve buhar odasında sıcaklığı 100 ° C'ye çıkarabilen bir yapı olduğuna inanır. Hamamın temelini oluşturmaya başlamadan önce bile, mağazalarda tüketicileri bulmaya çalışan bu fırınlar. Bu tür tasarımlar en hızlı şekilde satılıyor, ancak banyodaki gerçek uzmanlar, daha etkili ve işlevsellik bakımından daha farklı görünen daha teknik olarak okur-yazar sobalar satın alıyorlar.

Model hakkında yorumlar «Tunguska XXL 2013 Inox»

banyo için fırın Tunguska Ekaterinburg satın

Banyo "Tunguska xxl 2013" için fırın varModeli daha çekici yapan güncellenmiş bir tasarım. Dış parçalar daha dekoratif hale geldi, diğer şeylerin yanı sıra, modern teknoloji kullanılarak yapıldı. Alıcılar tasarımın artan güvenilirliği gibi, termal mukavemet kavramına uygun olarak, vücut yüklü elemanlara uygun olarak 3 mm ısıya dayanıklı çelikten yapılır. Fırının yan duvarlarının yanı sıra sobanın tabanı da ısıya dayanıklı çelikten kirişler denilen elemanlarla güçlendirilmiştir. Maddelerde "Tunguska" için kullanılan bu tür fırınlar, alıcılar tarafından talep edildiğinde, buhar odasının ısıtılmasını mümkün olan en kısa sürede en üst düzeye çıkarabilmektedir, bu da geliştirilmiş bir konveksiyon akış modeli ile sağlanmaktadır. Ön panelde, havalandırma delikleri, fırının çevresi etrafında bulunan özel bir örgü vardır, ayrıca hızlı ısınmaya katkıda bulunur. Üretici, ısı eşanjörünün verimliliğini artırmayı başardı, bu, bu elemanın fırında yer alması ve alevden radyasyonla ısıtılmasıyla garanti ediliyor.

XXL 2013 Inox teknik özellikleri hakkında yorumlar

tunguska vitra için banyo fırını

Bu opsiyonu fırın ekipmanını tercih ederseniz, bir odaya monte edebilirsiniz, hacmi 12 m'ye ulaşır.3. Maksimum ses yüksekliği 24 m3. Tüketiciler böyle bir yakıt gibiBu sobalar sadece ucuz değil, aynı zamanda mevcut olan yakacak odun kullanırlar. İmalat malzemesi olarak hizmet ömrünü uzatan ısıya dayanıklı çelik kullanılmaktadır. Üreticinin 3 yıllık bir garanti süresi vermesi dikkat çekicidir.

Alıcılar 61 litrelik fırının hacmini vurguladıoldukça yeterli. Fırın, kütlesi 92 kg olan taşlarla birlikte çalışır. Fırının ağırlığı 70 kg, dizinin maksimum uzunluğu 660 mm'dir. Alıcılar, bu ekipmanı satın almadan önce, buhar odasındaki fırın için bir yer ayırmak için genel boyutları öğrenmeniz gerektiğini vurgulamaktadır. Böylece, cihazın uzunluğu, genişliği ve yüksekliği 990x415x810 mm'dir. verilen baca 115 mm 'lik bir çapa sahip olan ve en az yüksekliği 5 m için yeterli olabilir. cihaz dahili bir ısı eşanjörü yer alır, ancak bu özellik, sadece bir avantaj değildir ve hala uygun maliyetli 18900 ovmak avantajları arasındaki farkı anlayabilir.

2011 Inox markasının sobaları hakkındaki görüşler

banyo için fırın Tunguska xxl 2013

Banyo "Tunguska 2011" için fırın mal olacaktüketiciye 14900 ruble. Yukarıda açıklanan modelde olduğu gibi, bu dekoratif dış parçalara sahiptir, ancak en büyük termal ve mekanik yüklere maruz kalacak olan fırın elemanlarının kalınlığı bir buçuk kat artar. Müşteriler, fırının yan duvarlarının kiriş ile takviye edildiğini. Tüketiciler bu modeli yangın güvenliği ile ayırt etmelerinden ötürü seçiyorlar, çünkü ekipman tamamen sertifikalı ve Avrupa standardının gerekliliklerini karşılamaktadır. Bu Rus ürününün, ABD pazarlarına da verilen az sayıda üründen biri olması dikkat çekicidir. Fırın üretimi için modern ekipman ve otomasyon sistemleri kullanılmaktadır. "Termofor Tunguska" banyosuna soba ihtiyacınız olup olmadığına henüz karar vermediyseniz, "Termofor" şirketinin 2014 yılında popüler bir marka haline geldiğini öğrenebileceğiniz tüm Rus oylama sonuçlarına başvurabilirsiniz.

"Tunguska 16 Terracott" markasının soba hakkında yorumlar

Banyoda tunguska fırınının kendi elinizle takılması

Bu model daha ucuz, fiyatı 13.600 ruble. Tüketiciler, 18 m'lik bir hacim için sauna fırını veya banyosu gerektiğinde bu seçeneği tercih ediyorlar.3. Tüketici notunun özellikleri olarak% 13 veya daha fazla miktarda krom içeren fırın fırınının yüksek alaşımlı çelikte bulunması, hizmet ömrünü artırır. Dökme demir ızgara sayesinde fırının içine hava çekilir, yüksek yanma sıcaklığını garanti eden yangının şişirilmesine izin verir. Rus hamamı hayranları, gövdenin varlığından hoşlandıklarını, konvektör olarak işlev gördüğünü ve odayı ısınmaya izin verdiklerini, yanma etkisinin azaltıldığını belirtiyor. Isıtıcı yeterince derin ve havalandırılmamış, ancak suyu ısıtmak için fırının kullanım rahatlığını arttıran bir menteşeli depo takabilirsiniz.

Fırının yakıt kanalı içine monte edilebilirBitişik bir odaya sahip bir duvar, böylece sobayı oradan sorabilirsiniz. Tüketiciler özellikle operasyonun basitliğini not ediyorlar. Banyo "Thermophore Tunguska" için banyo fırını oldukça kompakt bir boyuta, yüksekliğe, genişliğe ve derinliğe 795x415x830 mm sahiptir. Isıtıcının hacmi 28 litredir, cihaz 60 kg ağırlığındadır ve baca çapı 115 mm'dir. Bir yakıt olarak sadece odun değil, aynı zamanda ahşap atıkları da briket olarak kullanabilirsiniz.

"Tunguska XXL Terracotta" markasının soba hakkında yorumlar

Tunguska banyosu için odun sobası

değerlendirmeleri Böyle fırın banyosu "Tunguska",Genellikle sadece en olumlu, vitray ekrana sahip değildir. Bu, gerektiğinde ilave olarak satın alınması gereken yerleşik tank için geçerlidir. Yerleşik ısı değiştirici beklemeyin. Bununla birlikte, bu modelin diğer pek çok olumlu özelliği vardır, bunlar arasında, ısıtıcının hacminin 37 litre olduğu, ısıtıcının oldukça etkileyici bir hacmini tahsis etmesi, 80 litreye eşittir.

Tüketiciler çok uygun olduğunu belirtiyorBu modeli uzun kütüklerle çalıştırmak için boyutları 650 mm'ye ulaşabilir. Genel boyutlar 1000x415x795 mm ile sınırlıdır. "Tunguska" banyosu için bu tür fırınlar için uygun, makalede okuyabileceğiniz yaklaşık 12 m'yi aşmayan odalar için3. Kullanılan taş kütlesi 90 olabilirBaca çapı 115 mm iken kg. Tüketiciler, cihazın ağırlığının oldukça küçük olduğunu ve 60 kg olduğunu, ancak boşaltma, yükleme ve nakliye için başka bir kişiden yardım almak en iyisidir.

Soba "Tunguska vitra" hakkında yorumlar

Banyo "Tunguska vitra" için fırın vartransparan ekran, diyagonal 43 cm'dir Alıcılar göre, bu soba yakınında olmasa bile yangını izlemenizi sağlar. Isıtmalı odanın hacmi 16 metreye kadar çıkabilir.3ama derinlik, genişlik ve yükseklik850x500x790 mm. Bu parametreler, 57 kg'a eşdeğer ağırlığı gibi, böyle bir fırını monte etmek için alanı doğru bir şekilde hesaplamanıza izin verecektir. Serilmiş taşların ağırlığı 55 kg'dır, ancak ısıtıcının hacmi 22 dm'dir.3.

Fırın kurulum

Banyodaki Tunguska sobasının kendi ellerinizle montajıYangın güvenliği kurallarına uygun olarak yapılmalıdır. Fabrika montajında, dahili ısı eşanjörü fırının soluna veya sağına yerleştirilmelidir. Isı eşanjörünü takma yerleri her iki tarafta mevcuttur, bu nedenle gerekirse yeniden düzenlenebilir, kendiniz yapabilirsiniz. Bunu yapmak için, konvektör kapağını tutan vidalar kapatılır, çıkarılmalı ve yukarı kaldırılmalıdır. Isı değiştiriciyi bir sonraki adımda çıkarın, kılavuzlar boyunca yukarı doğru kaldırılır ve fırının diğer tarafına monte edilir. Son aşamada konvektör kapağı, tüm vidalar durduktan sonra vidalanır. Isı eşanjörünün değişimi, fırının montajından önce yapılmalıdır.

Banyo "Tunguska" için fırınlar, hakkında değerlendirmeleri vardıYukarıda verilen, sert yanıcı veya yanıcı olmayan malzemelerin zeminine monte edilmelidir. Zeminin yüzeyini korumak, yapı boyunca uzun kenarı bulunan bir metal levha olabilir. Bu yaprağın boyutları 700x500 mm olmalıdır. Fırın kapısından karşı duvara, 1250 mm veya daha fazla bir mesafe sağlamak gerekir. Tunguska Hamamı için bu tür fırınlar kurulduğunda, doğru seçimi yapmanıza olanak tanıyan incelemeler, fırının önünde ve altındaki zemin, asbest panelinde çelik sac kullanımıyla yangından korunmalıdır. Fırının tabanından zemine olan mesafe 100 mm olmalıdır. Soba altında alternatif bir çözüm olarak bir platform döşenir, kalınlığı tuğla 1/4 olmalıdır.

Sonuç

Banyo "Tunguska XXL" veya herhangi başka bir fırınModel, güvenlik için minimum sayıda virajlı bir baca ile kurulmalıdır. Boru düz ise, bu çözüm tercih edilir. Borunun yüksekliği ızgaradan ağza kadar sayılmalıdır. Bir çatı sırtı veya korkuluğun soru ise düz çatı borusu 500 mm çıkmalıdır şeyden sonra borunun bu unsurlar 1,5 m içinde bir mesafeye kaldırılmalıdır. binadan uzak hamam yüksek yapılı ise, baca çatılarının üstünde görüntülenir. Bu bileşeni yanıcı malzemelerden çatılara sahip binalara monte ederken, deliklerin 5x5 mm olması gereken çelik hasırdan bir kıvılcım detektörü olan bir borunun kurulması gerekir.Related news

 • Banyolarda lavabonun altında konforlu ve pratik kaldırım taşı
 • Keklerin basit ve lezzetli tarifleri
 • Bir fotoğraf çekimi için fantezi yaratıcı makyaj
 • Muzun En Yakışıklı Hali: Muz Kızartma Nasıl Yapılır
 • Uzun Kollu Gelinlik Modelleri 2019

 • Ahşap yanma Ocakları Tunguska: müşteri yorumları 51

  Ahşap yanma Ocakları Tunguska: müşteri yorumları


  Ahşap yanma Ocakları Tunguska: müşteri yorumları 42

  Ahşap yanma Ocakları Tunguska: müşteri yorumları 79

  Ahşap yanma Ocakları Tunguska: müşteri yorumları 9

  Ahşap yanma Ocakları Tunguska: müşteri yorumları 84

  Ahşap yanma Ocakları Tunguska: müşteri yorumları 94

  Ahşap yanma Ocakları Tunguska: müşteri yorumları 10

  Ahşap yanma Ocakları Tunguska: müşteri yorumları 20

  Ahşap yanma Ocakları Tunguska: müşteri yorumları 2

  Ahşap yanma Ocakları Tunguska: müşteri yorumları 18

  Ahşap yanma Ocakları Tunguska: müşteri yorumları 78

  Ahşap yanma Ocakları Tunguska: müşteri yorumları 14

  Ahşap yanma Ocakları Tunguska: müşteri yorumları 9

  Ahşap yanma Ocakları Tunguska: müşteri yorumları 59

  Ahşap yanma Ocakları Tunguska: müşteri yorumları 80