Ahşap bir sandıkta proflisten bir çatı aygıtı: talimat, teknoloji 2019

Ahşap bir sandıkta proflisten bir çatı aygıtı: talimat, teknoloji 2019
19.08.2019

Ahşap bir sandıkta proflisten bir çatı aygıtı: talimat, teknoloji 7

Ahşap bir sandıkta proflisten bir çatı aygıtı: talimat, teknoloji

Son zamanlarda, inşaatçılar giderek daha çok tercih ediliyorÇatı kaplama malzemesi rolünde profil kaplama. Altında, çatının uzun ömürlü olmasını garanti edecek güçlü ve güvenilir bir sandık donatmak önemlidir. Ama buna bağlı, en soğuk günlerde evde ne kadar sıcak ve rahat olacak. Çalışmanın tamamlanmasından sonra, binayı, mantarları, bakterileri ve dış etkenleri olumsuz etkileyebilecek bir yapıya kavuşturacak ve böylece bina uzun süre bozulmadan korunacaktır. Bu malzemenin kurulumu oldukça kolaydır, bu yüzden özel üstatlar kendi manipülasyonlarını kendi başına yaparlar ve pahalı profesyonel yardımları reddederler. Teknolojiyi inceledik, gücünüzü değerlendirebilirsiniz.

Işten önce

ahşap bir sandık üzerinde bir listeden bir çatı aygıtı

Uygulamada gösterildiği gibi oluklu mukavva montajı,oldukça basit bir iştir. Ancak normları ve teknolojileri gözlemlemek önemlidir. Bu malzemeyi döşemeden önce kirişleri doğru şekilde monte etmelisiniz, kiriş sistemini ve çerçeve yapısını monte etmelisiniz. Döşenmiş metal veya duvarlardan çıkan 0,5 metrelik ahşap elemanlar temelinde. eğimli çatı kirişleri ile dikey, destek ve açılı bacaklar oluşmaktadır kullanılmalıdır çatı makas sistemi için bir temel olarak.

Uzman önerileri

çatı kaplama levhası

Bir ahşap üzerine proflist bir çatı aygıtısandık, kirişleri monte etmek için gerekenleri sağlar, aralarındaki mesafe 60 ila 80 santimetre arasında değişebilir. Öğeler üzerindeki yükün belirli bir açıda dikkate alınması önemlidir. Kirişleri gerçekleştirmek için tüm yapının deformasyonunu önleyecek kuru yumuşak ağaç kullanılmalıdır.

Düşüşün hacminin arttığı yerlerdekar, kirişlerin açısı 35 ila 45 derece arasında olmalıdır. Orta dereceli hava koşullarının olduğu yerlerde, 20 derecelik bir açı yapmalısınız. Ahşap sandık boyunca profilli tabakadan çatı konstrüksiyonu, kaplama malzemesi için bir iskelet görevi görecek özel bir yapının yaratılmasını sağlar. Bunu yapmak için ahşap kirişler kullanın.

Bir huş ağacı çeşitleri

profilli sac fiyatı

Endüstriyel binalar hakkında konuşuyorsak, o zamanDava çoğunlukla metal çerçeveler kullanılır. Özel evler inşa edilirken, elemanları bir antiseptik ile tedavi edilen ahşap bir sandık kullanılır. Bunu yapmak için, 25-30x100 mm kesitli panoları kullanın. Su yalıtım tabakasının döşenmesinden sonra çerçeve sistemi kurulmalıdır. Isıtıcıdan nemi emecek ve sıcaklık dalgalanmaları nedeniyle çatı tabakasının alt yüzeyinde oluşan yoğuşma suyunun girmesini önleyecektir.

Telin sınıflandırılması

çatı kaplama işleri

Bir ahşap üzerine proflist bir çatı aygıtısandık, normal adımlarla elemanların yerleştirilmesini üstlenebilir, bunun için çubuklar veya levhalar arasında 20 ila 40 santimetre arasında bir mesafe muhafaza edilir. Bu tip konstrüksiyon, çoğunlukla profilli kaplama ile birlikte kullanılır. Kaplama sürekli olabilir, levhaların şişmesi veya kurumasına bağlı hasarı önlemek için levhalar arasındaki boşluk 10 milimetredir. Bunun için bazen kontrplak veya su geçirmez sunta kullanılır. Seyrek tornalama, 50 ila 75 cm arasında olan elemanlar arasında bir adımla donatılmıştır.

Bir çerçeve sistemi seçimi için öneriler

çatı ölçüleri

Bir ahşap üzerine proflist bir çatı aygıtıSandık sadece bir tür karkas seçtikten sonra yapılabilir. Kullanılan kaplama malzemesinin markasına ve ayrıca tavanın açısına bağlı olacaktır. Örneğin, açı 15 dereceyse, o zaman oluklu mukavva C10 için sürekli bir sandık kullanılmalıdır. Oluklu sac C21 geleneksel bir sandık gerektirse de, elemanlar arasındaki mesafe 300 milimetredir. Malzeme C44 satın aldıysanız, 500 ila 1000 milimetre arasında değişen çubuklar arasında seyrek köprüleme mesafesini donatmanız gerekecektir.

Çatı işi de yapılabilirÇatının yüksek mukavemetini sağlamak ve üzerine yük bindirmek için gerekli olan iki katlı sandık. Alt sırada, bileşenler idareli olarak ayarlanır, oysa üst sırada sistem katı olabilir veya normal bir basamağa sahip olabilir. Alt sıra sırta paralel olarak oluşturulmuştur ve üst sıra yapının bu bileşenine dik olmalıdır.

Özel bir vaka

çatı kurulumu

İki katmanlı bir çerçeve sistemi için gereklidirKalınlığı, kalınlığı 100 milimetreye ulaşabilen döşeme. Bu durumda, her biri 50x50 mm olan kirişler boyunca iki çubuk takviye edilir. Geleneksel bir sandık oluşumu sırasındaki çatının montajı, enine kesiti 50x50 ila 75x75 mm arasında değişebilen bir ahşap kirişin kullanılmasını sağlar. Genel çerçeve bazen bir tahtadan gerçekleştirilir, genişliği 150 milimetreyi geçmez. Oysa kalınlık 20-50 milimetre olabilir. Aynı zamanda panelin genişliğini 15 cm'ye kadar sınırlamak çok önemlidir, aksi takdirde ahşap nem ve sıcaklık değişimlerine maruz kalmadan deforme olur.

bağlantı elemanları

çatı altında sandık

Çatının altındaki çatı ile sabitlenebilir.çivi veya vida kullanarak. Bağlantı elemanlarının uzunluğu sandığın çift kalınlığına eşit olmalıdır. 50 milimetrelik bir kenarı olan bir kare kiriş kullanılıyorsa, bağlantı elemanlarının uzunluğu 100 milimetre olmalıdır. Çerçevenin elemanları her çatı kirişine sabitlenmiştir. Levhalar ve kereste kusurları ve çıkıntı düğümleri olmamalıdır.

Çerçeve sistemini çatı makasına monte etme teknolojisi

Kiriş çatı örtülü iseprofilli kaplama, daha sonra panoların ve kirişlerin düzenlemesini işaretlemek için gereklidir. Bu, kirişlerin en ucunda yapılır. Eğim boyunca, kirişin veya levhanın sabitleme noktalarını ölçmeniz gerekir. Olukta bir çıkıntı yerinde bulunursa, malzemenin sallanması ya da çıtaların doldurulması yöntemi ile bunların atılması gerekir. Bunun için bir ruberoid kullanmak mümkündür.

Kaplama sırttan yığılır. Elemanların arasındaki mesafe 20 ila 40 santimetre arasında olmalıdır. Tahta kereste standart uzunluğu, rampanın uzunluğundan daha az olduğundan, ahşap levhalar uzunluk boyunca eklenir. kirişleri ortak bar vurmak Bu amaçla, adet kenar çatısında çivi ile güvence ve daha sonra kurulmalıdır. Her yatay sıradaki eklemler ofset olmalıdır. Bunun için panolar istenilen uzunlukta kesilir.

Çatının uçlarında, rüzgar panellerini monte etmeniz gerekiyor.Yükseklikleri, kaplama malzemesinin profilinin yüksekliğine eşdeğer bir miktarda sandıktan daha büyüktür. Kirişler ve sandıklar hazır olduğunda, vidalarla takviye edilmiş profilli tabakanın kurulumuna devam edebilirsiniz, üst kapağı çinkodan yapılmalıdır. Bir contanın rolünde, kauçuk pullar kullanılabilir. Kaplama malzemesinin bir metre karesi 5 bağlantı elemanı gerektirecektir. Bunlar arasında oluklu mukavva perçin ile bağlanır.

Eserler nüansları

Çatı büyüklüğünü belirledikten sonra hesaplayabilirsin,işi yürütmek için ne kadar malzeme gerekli olacaktır. Mağazayı ziyaret ettiğinizde, yaprakların kullanışlı ve eksiksiz bir genişliğe sahip olduğunu göreceksiniz. Bu rakamlara bağlı olarak hesaplama yapmak mümkün olacaktır. Başlamak için, çatı alanı belirlenir ve bir tabakanın yararlı alanından sonra. Daha sonra, ilk değer ikinciye bölünmelidir, bu, malzemeyi ne kadar satın almanız gerektiğini anlamanızı sağlayacaktır. Satın alırken, büyük bir profil yüksekliğinin, yüzey yükünün ağır yüklere maruz kalmasını sağlayabileceğini hatırlamanız gerekir. Özel bir ev ise, 35 mm'de profilli kaplama kullanmak en iyisidir, kalınlığı aynı zamanda yaklaşık 0.6-0.7 milimetre olmalıdır. Daha düşük bir profil yüksekliğine sahip profilli kaplama ile çatı kaplama, sandığın kurulumu dikkate alınarak, daha küçük bir adımın sağlanması gereken unsurlar arasında gerçekleştirilir. Bu daha fazla sertlik ve yüksek yapısal mukavemet sağlayacaktır.

Çatıdan farklı olacak eğerParapetler ve bacalar, altlarında ayrı bir sandık kurmak gerekir. Baca için 15 santimetre bir sapma ile yer almaktadır. Kartlar ıslanabileceğinden, yağmurda çalışmaya başlayamazsınız, bu da kurutma sırasında deformasyona neden olur.

Oluklu mukavva montaj

Çatı için profilist ile kurulmaya başlıyoruçlarından birinin alt köşesi. Birkaç sıra monte edilecekse, malzeme alt sıraya, çubuğun belli bir çıkıntısı olan ve yaklaşık 40 milimetre olan saçaklardan monte edilir. Sayfayı, çatının kenarındaki son çubuğa sabitlemek her ikinci dalganın alt tarafında yapılır. Yapının yanlarında uç levhalar rüzgar köşeleri tarafından dikilir, bu, tüm son sıra sabitlendikten sonra yapılacaktır. Yaprakların üst üste binmesi, 200 milimetre dikey bir üst üste gelmelidir. Yatayda, üst tabaka dalga boyundaki alt kısma girer. Bir conta contası kullanırken bu doğrudur. Eğer onsuz çalışmaya karar verirseniz, o zaman yatay yönde yaklaşım iki dalga boyunda olmalıdır.

Çatı için profilist güçlendirilmelidirözel teknoloji. Ana kanvas sabitlenince, sırt ve uç plakaların kurulumu ile devam edebilirsiniz. İlk durumda, elemanlar sıkıştırılmamıştır ve profil kabartmasında, çatı altındaki alanın havalandırılmasını sağlayacak boşluklar bırakılmalıdır. Son aşama olarak, cihaz mahallede bulunan binaların duvarlarına bitişiktir.

maliyeti

Fiyatı yeterli olan Profilistkabul edilebilir, bugün ortak bir malzeme olarak kabul edilir. C21 profilli sac için 0,4 milimetre kalınlığında 174 ruble ödemek zorunda kalacak. Profilli kaplama C10 154 ruble. Metrekare başına kalınlık aynı kalır. Sarf malzemelerini hatırlamak önemlidir, örneğin, bir çatı vidası 2 rubleye mal olacaktır. Adam başı. Eğer çatı için profilli bir levha kullanmaya karar verirseniz, bu malzemenin fiyatı sizi ilgilendirmelidir. Onu öğrendikten sonra diğer materyallerin maliyeti ile karşılaştırabilirsiniz. Bazen bu doğru seçimi yapmanıza izin verir.

Ahşap bir sandıkta proflisten bir çatı aygıtı: talimat, teknoloji 2019

Ahşap bir sandıkta proflisten bir çatı aygıtı: talimat, teknoloji 2019

Related news

 • Okula Giden Kız Çocuklarına Saç Önerileri
 • Yaprak Sarması Nasıl Yapılır Videosu
 • Konstipasyon Nedir, Nedenleri ve Tedavisi
 • TIĞ İŞİ İNCİ BONCUKLU ŞERİT ÖRGÜ VİDEOLU ÖRNEK
 • Bağırsak solucanlarından korunma yöntemleri

 • Ahşap bir sandıkta proflisten bir çatı aygıtı: talimat, teknoloji 76

  Ahşap bir sandıkta proflisten bir çatı aygıtı: talimat, teknoloji


  Ahşap bir sandıkta proflisten bir çatı aygıtı: talimat, teknoloji 27

  Ahşap bir sandıkta proflisten bir çatı aygıtı: talimat, teknoloji 14

  Ahşap bir sandıkta proflisten bir çatı aygıtı: talimat, teknoloji 54

  Ahşap bir sandıkta proflisten bir çatı aygıtı: talimat, teknoloji 58

  Ahşap bir sandıkta proflisten bir çatı aygıtı: talimat, teknoloji 81

  Ahşap bir sandıkta proflisten bir çatı aygıtı: talimat, teknoloji 25

  Ahşap bir sandıkta proflisten bir çatı aygıtı: talimat, teknoloji 46

  Ahşap bir sandıkta proflisten bir çatı aygıtı: talimat, teknoloji 99

  Ahşap bir sandıkta proflisten bir çatı aygıtı: talimat, teknoloji 12

  Ahşap bir sandıkta proflisten bir çatı aygıtı: talimat, teknoloji 46

  Ahşap bir sandıkta proflisten bir çatı aygıtı: talimat, teknoloji 17

  Ahşap bir sandıkta proflisten bir çatı aygıtı: talimat, teknoloji 49

  Ahşap bir sandıkta proflisten bir çatı aygıtı: talimat, teknoloji 99

  Ahşap bir sandıkta proflisten bir çatı aygıtı: talimat, teknoloji 4

  Ahşap bir sandıkta proflisten bir çatı aygıtı: talimat, teknoloji 26