Afrikada Ebola Nehri

Afrika'da Ebola Nehri

Orta Afrika’daEski bir Fransız kolonisi olan Kongo Demokratik Cumhuriyeti (eski adıyla Zaire). Başkenti Kinshasa'dır. Eyalet, Kongo Nehri'nin güney kıyısında yer almaktadır. Bu, ekvator iki kez geçen tek derin su nehridir. Bu ikinciNil sonra Afrika'da uzunluğu.Ebola'nın yatağı ana Kongo'ya akıyor.

Coğrafi konumu

Ebola Nehri nerede? Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nin kuzey kesiminde akmaktadır. Ebola'nın sağ kolu iki nehirdir. "Ebola" ismi, geçtiğimiz yüzyıllarda Afrika topraklarını ele geçiren Fransız sömürgecileri tarafından nehre tahsis edildi. Fransızca'dan yerel lehçeye, rezervuarın adı “beyaz su” olarak çevrilmiştir.ebola nehri

Ebola'nın orta kısımlarında, ondan üç kilometre uzakta.Sol banka Abumombazi yerleşim yer almaktadır. Orada yaşayan kabilenin sakinleri efsanelere inanır ve yerel tanrıları korurlar. Nehrin ilerisinde Mogwaka, Boter ve Tobinga gibi başka köyler de var. Congo kabilelerinin çoğu Hıristiyanlar, ancak Afrika kıtası çoğunlukla Müslüman halkların yaşadığı yerdir.

Vahşi

Ebola Nehri (fotoğrafı makalede sunulmuştur)200 km uzunluğunda ve Nzombo köyünden kaynaklanmaktadır. Rezervuarın kıyısında, nemliğini besleyen tropik ağaçlar ve yeşil çalılar yetişir. Akım ılımlı, su taze. Beyaz Nehir'in sularında büyük yırtıcı kaplan balığı-goliatileri yaşar. Bunlar yırtıcıdır. Balık avlarlar, suda yaşayan çeşitli hayvanlar ve hatta timsahlar. Diğer balıklar nehirde yaşar:

 • tatlı su ringa balığı;
 • Bärbel;
 • telapiya;
 • Levrek Nil, vb.

Ebola, bu tür hayvanların yaşadığı bir nehirdir:

 • Afrika filleri;
 • hippos;
 • zürafalar;
 • zebra;
 • leoparlar;
 • aslanlar;
 • maymunlar ve diğerleri.

Sıcak bir günde, Ebola'nın kıyısında yıkanır, içilir ve avlanırlar. Yağmurlu mevsimde, nehrin kıyısına düşen nehir kıyıdan çıkar. Ağır yağmurlar mango ağaçlarının hasatında olumlu bir etkiye sahiptir.afrika'da ebola nehri

Doğrudan yerleşim nehrinin kıyısındahayır, gölden uzaklar. Bunun nedeni, Afrika'da sıcak havaların neredeyse bir yıl sürmesidir, bu yüzden tehlikeli virüsler ve bakteriler ılık suda çoğalırlar. Ne yazık ki, onları hayvanlardan kurtarmak imkansız, o zaman insanlarla iletişime geçebilir. Suyun yakınında, ısırılan yaşam için tehlikeli olan bir sinek uçması yaşar.

Maden kaynakları

Ebola - yakınındaki bir nehir doğal mineraller bulundu:

 • Collbato;
 • bakır cevheri;
 • molibden;
 • radyum;
 • nikel;
 • gümüş;
 • uranyum;
 • teneke cevheri.

400 m'lik bir alanı kaplayan büyük miktarda elmas taşı bulunmuştur.2. Altın, arduvaz, demir cevheri ve manganez depoları da burada keşfedilmiştir. Kongo'da, endüstriyel elmas madenciliği yoktur. Kabileler sakinleri el ile mineraller, bakır ve diğer doğal kaynakları çıkardı.

Ebola Nehri ve Afrika kabileleri

Demokratik Cumhuriyeti'nin petrol üretimi nedeniyleKongo gelişiyor. Eğer başkent Kinshasa'ya bakarsanız, gelişmiş ülkelerin megakentlerinden daha aşağı olmayan modern bir şehir göreceğiz. Buna rağmen, köylerden gelen Afrika kabileleri hala ilkel bir yaşam tarzına öncülük ediyor. Tarım ve balıkçılıkla uğraşırlar. Pazar, insanların para kazanabileceği veya mal alışverişinde bulunabileceği tek yerdir.Zaire Nehri EbolaAbumombazi köyünde olmayan bir kabile var.Ebola olmadan hayatta kalabilirdi. Erkekler balık tutmaya gider, aile için az para kazanır. Afrika'daki Ebola Nehri ana ulaşım rotasıdır. Yerlileri mahallede yaşayan diğer kabilelere balık verir.
Havuzun yakınında vahşi hayvanlar yaşamakta, Ebola Nehri'nin kıyısında yetişen ağaçlardan su içmekte ve meyve yemektedirler. Yerel kabileler bu vahşi hayvanları avlarlar.
İklimi sıcak olduğu için, Abumombazi köyündeçoğunlukla tarımla uğraşır, muz ve manyok yetiştirir. Bitkinin ölmemesi için bitkilerin Ebola'dan alınan suya ihtiyacı vardır. Erkekler zanaat ile uğraşırlar, ahşaptan el sanatları yaparlar.

Ayrıca nüfus sığır yetiştiriciliğinde devreye girer: yetiştirilen inekler, keçiler ve tavuklar. Bir nehir olmadan insanlar bu koşullarda hayatta kalamazlardı. Ebola, yalnızca yerel kabilelerin yaşamının değil, tüm ekosistemin de önemli bir bileşenidir.

Ebola Nehri'nin efsanesi

Sıcak iklim nedeniyle yağmurlar sık ​​sıkKongo Cumhuriyeti (Zaire) toprakları. Ebola Nehri akar ve sahili terk eder. Boyunca yoğun geçirgen olmayan çalılıkları büyür. İnsanlar onlardan geçemez, yoğun ormanlarda saklanabilen ve bir insandan uzakta yaşayabilen vahşi hayvanlar yaşar.nehir ebola fotoğrafBazı vahşi hayvanların sahip olması nedeniyleBüyük boyutlar, korkunç bir canavar hakkında bir efsane ortaya çıktı. Yerel sakinler, Kongo Nehrinden kaynaklandığını ve küçük bir büyümeye rağmen, su aygırlarına ve insanlara saldırabileceğini söylüyor. Bu canavar, ana nehir ile bağlantılı olan tüm rezervuarlarda yüzüyor. Bazı bölge sakinleri uzun boynuna sahip olduklarını ve bütün vücudun terazi ile kaplandığını, diğerleri ise hayvanın küçük ve keskin dişlere sahip olduğunu söylerler.
Belki Afrika nehirlerinde önemli miktarda varkeşfedilmemiş balık ve memelilerin sayısı. Bilim adamları, bilinmeyen türlerin çalışma için yakalanması gerektiğine inanmaktadır. Ancak kabile sakinleri, tanrıların gazabını yok edebilecekleri ya da yakılabileceğine inanarak bunu yapmaktan korkuyorlar.

Elmasların çıkarılması

Afrika'daki Ebola Nehri böyle bir yerde bulunur.Yakınlarda petrol ve gaz alanları var. Elmaslar genellikle havuzda bulunur. Abumombazi köyünün sakinleri mineral madenciliğinde yer alıyorlar. Bunu yapmak için geleneksel araçları kullanırlar: tepsileri ve kürekleri yıkarlar. Toprağı kazar, bir kase içinde yıkamak için koyar, nehrin suyunu alarak parlak taşları sıralar. Aborijinlerin keskin gözü, bir elmas olup olmadığını kesin olarak belirler. Ebola - suların içinde sıkça rastlanan elmaslardan oluşan bir nehir dağılmış.nehir Ebola neredeYerel sakinler için az para kazanıyoronların çıkarılması. Bu nedenle son zamanlarda isyan etmeye başladılar, işe reddettiler. İnsanlar çalışma koşullarını iyileştirmeyi ve maaşlarını yükseltmeyi talep ediyorlar. Ancak hiçbir reform yapılmadı, hiçbir şey için değerli taşların verilmesini sağlayan ucuz emeğe sahip olmak avantajlı.

Bazı sakinler ebola virüsünün olduğunu söylüyorhalkı korkutmak ve ayaklanmayı ezmek için yaratıldı. Virüsün hava yoluyla bulaşmadığını, sadece Kızılhaçı tarafından aşılanmış olanların etkilendiğini fark ettiler. Bugüne kadar, Kongo Cumhuriyeti sakinleri kendi topraklarından Amerikan Kızıl Haçı'nı kovuyorlar ve ölümcül bir hastalıktan iddia edildiği gibi aşılamayı reddediyorlar.

Amerikalıların Ebola nehrini herhangi bir maliyetle ele geçirmeye çalıştıklarına inanıyorlar, eğer sadece elmasları sadece onlara ulaştıysa.

Nehir ekolojisi

Atıkların ve atıkların bertarafı, sebeplerden biridir.Kongo Cumhuriyeti'nde nehirlerin kirlenmesi. Ülkenin elmas, petrol ve diğer mineralleri üretmesine rağmen, hala fakirdir ve temizlik tesislerini karşılayamaz. Bu durumdan dolayı Ebola (Kongo'daki nehir) acınacak bir halde idi. Kir ve ısı dizanteri, tifüs ve kolera gibi tehlikeli enfeksiyonların yayılması için ideal şartlardır. Ve Kongo nehrindeki hidroelektrik santralleri durumu daha da kötüleştirdi. Birçok nehirde akım durdu, tıkanıklık ortaya çıktı.Kongo'da ebola nehri

plajlar

Kötü ekoloji ve tehlikeli kaplan balıkları nedeniyleEbola'da turistler için banyo yapmak yasaktır. Ancak yerel sakinler, yasaklara dikkat etmemekle birlikte, sudan, özellikle de hayattan korkmadan, herhangi bir yerde yıkanan çocuklardan hoşlanıyorlar. Turistler için, plajlar güvenli ve temiz olduğu doğrudan Atlantik kıyısında açılır.Related news

 • Robalı Hırka Yapımı ve Muhteşem Hırka Modelleri
 • Köfteci Yusuf fiyatları ve menüsü 2017 ( Yeni)
 • Sütlü Biber Turşusu Tarifi
 • Sucuklu Ekmek Dilimleri Videosu
 • Bodrum havalandırma: çeşitleri ve düzenleme yolları

 • Afrikada Ebola Nehri

  Afrikada Ebola Nehri


  Afrikada Ebola Nehri

  Afrikada Ebola Nehri

  Afrikada Ebola Nehri

  Afrikada Ebola Nehri

  Afrikada Ebola Nehri

  Afrikada Ebola Nehri

  Afrikada Ebola Nehri

  Afrikada Ebola Nehri

  Afrikada Ebola Nehri

  Afrikada Ebola Nehri

  Afrikada Ebola Nehri

  Afrikada Ebola Nehri

  Afrikada Ebola Nehri

  Afrikada Ebola Nehri

  Afrikada Ebola Nehri

  Afrikada Ebola Nehri

  Afrikada Ebola Nehri

  Afrikada Ebola Nehri