Aconite - kanser tedavisi. Aconite tedavisi hakkında yorumlarAconite - kanser tedavisi. Aconite tedavisi hakkında yorumlar
Aconite - kanser tedavisi. Aconite tedavisi hakkında yorumlar

Aconite - kanser tedavisi. Aconite tedavisi hakkında yorumlar

Birçok insan, bir şekilde veya başka bir şekildeonkolojik problemler, sık sık bu tür bir tıbbi bitkinin aconite olduğunu duymuşlardır. Ondan yapılan kanser ilacı yaygın olarak bilinir, ancak çelişkili bir zafere sahiptir. Ve bu şaşırtıcı değil. Kötü huylu tümörlerden kurtulmak için kullanımı özel dikkat gerektirir.

İstenen terapötik etkiyi elde etmek ve önlemek içinHer şeyden önce, ekşi soyunu düzgün bir şekilde hazırlamanız gerekir. Bitkinin kökü, karmaşık ve uzun vadeli teknolojinin gözetimi ile toplanır ve işlenir. Bireysel ve kullanım şeması.

Aconite kanseri tedavisi sadece yapılmalıdırUzman bir tıp merkezinde kalifiye bir onkolog gözetiminde. Aksi halde (bağımsız olarak) tedavi için tüm gereklilikleri karşılamak neredeyse imkansızdır.

Bu konuları daha ayrıntılı olarak ele alalım.

Bitki hakkında bilgi

Tıpta kullanımı aşırı zor olan Aconite'ın 250'den fazla türü vardır. Bitkinin resmi adı uzun bir savaşçıdır. Çok yıllık bir çayır çimenidir.

kanser için aconite tedavisi

Modern homeopatide bu sürgünler birkaç isimle bilinir:

 • akonit kurt;
 • buttercup mavisi;
 • takke;
 • Dzungarian'ın akoniti.

Bitkinin ana alanı Sibirya ve Altay Bölgesi'nin güney bölgesi, Orta Asya'nın kuzey bölgeleri ve Primorye'dir. Ayrıca, aconite Kuzey Amerika'nın çeşitli bölgelerinde yaygın olarak bilinir.

Harici olarak tanımlanan bitki birmenekşe, mavi veya mavi renklerin (bazen beyaz veya sarı renkli çiçekler) çiçeklenmesi, her biri şekilleri bir kaskı andıran sekiz yaprakları vardır. Bu yüzden isimlerden biri. Ancak, çekici görünüm tehlikeyle doludur: bitkinin tüm kısımları, özellikle yumrular çok zehirlidir. Çiçeklenme döneminde en yüksek zehir konsantrasyonu birikir. Aconite ile zehirlenme en tehlikeli olanlardan biridir. Zararlı maddeler deri yoluyla bile dolaşım sistemine nüfuz edebilir.

Zehirli özellikler

Bitki hücreleri kendine özgüdürkimyasal element - en güçlü doğal zehirli maddelerden biri olan aconitine içeren alkaloid. Onun sayesinde bitki, kereviz veya yaban turpu saplarının aromasına benzer bir tuhaf koku üretir.

Ama kökü, kökeni için kullanılantentürü yapmak, sadece kanserli tümörlerin tedavisi için değil, homeopatlar tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Yardımı ile çok sayıda başka tehlikeli patoloji tedavi edilir.

Ayrıca zehir konsantrasyonunun da dikkat edilmesi gerekir.çeşitli bitki çeşitlerinin meyve suyu ve bunun gibi, örneğin, kurtbit kurt gibi, büyük ölçüde değişebilir. Bu, elbette, kanserlere dayanma kabiliyeti dahil olmak üzere, terapötik özelliklerini doğrudan etkiler. Ancak, sağlığa zarar vermeyi unutmayınız, bu da yanlış kullanıldığında tereyağına neden olabilir.

Aconite türüne ek olarak, zehir konsantrasyonu diğer birçok duruma bağlıdır:

 • büyüme alanı;
 • çimlerin yaşı;
 • çevresel koşullar.

Bu bakımdan, kökünden alkollü tentürAconite sadece özel mağazalarda satın alınmalıdır. Sağlık bakımı için çok miktarda ürün sunan "Akonit-M", aynı zamanda homeopatik ilaçları da içerir.

Özellikler

Kanser tedavisinde kullanılan bir bitkinin toplanması,Güney ülkelerinde üretilir. Ve, örneğin, İskandinavya buttercup, zararlı alkaloidlerin tamamen yokluğu nedeniyle hayvancılık için bir yem olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.akonit kurt

Bu bitki farklı çeşitleri olabilirkendi aralarında farklılık gösterir. Örneğin, Jungar aconite düz bir gövdeye ve kurt - kıvırcık. Uzunlukları da onlarca santimetre ile dört metreye kadar değişmektedir.

Bu malzemeye en büyük ilgiaconitin sahip olduğu kökleri temsil eder. Kanser ilacı sadece onlardan üretilir. Bitki toprağa nüfuz 10 ila 40 duygu derinliğine kadar bir yumrulu kök sistemi vardır. Olgunlaştırılmış yumru büyüklüğü 8 cm uzunluğa ulaşır, her gövde 3-4 kadar formasyona sahiptir.

Homeopatik tedavi ve geleneksel ilaç tedavisinin karşılaştırılması

Her şeyden önce, hepsine dikkat edilmelidirKanserle savaşmak için kullanılan farmakolojik maddeler, yararlı etkilere ek olarak vücut üzerinde çok sayıda yan etkiye sahip olan çok agresif kimyasal bileşiklerdir.

Yani, birkaç kez tekrar eden değerlendirmeleriBir kişinin diğer iç organlarına önemli bir zarar verdiğinden, bu açıdan resmi antitümör ilaçlardan farklı değildir. Etkisi, dokuları seçici olarak etkileyen en modern ilaçların etkisinden daha hassastır.

Ana özellik sadeceikincisi kullanımı kontrol etmek ve aconite hakkında söylenemez plan yapabilirsiniz. Tereyağının köklerinden yapılan kanser ilacı yeterince risklidir. Bu ifade kanıt gerektirmez. tehlike gerçeği ile birleşir örneğin kullanılan terapi, bıldırcın otu Jungar tentürü seyri olduğunu, oldukça uzun bir süre. Böylece zehir giderek önemli ölçüde farklıdır ve kişiden kişiye değişir adlandırılan doyma eşiği elde etmek için doz artışı.

kurtboğan m

Sadece bu sebeple, kullanımı kanserle başarılı bir şekilde mücadele etmeyi mümkün kılan, henüz ülkemizdeki resmi tıbbi otoriteler tarafından kanser karşıtı bir ilaç olarak onaylanmamıştır.

Ancak, hepsi de küçümsemeBu çim Aconite, dünyanın bazı bölgelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Mavi buttercup'tan yapılan bir kanser ilacı aşağıdaki ülkelerde resmi olarak yetkilendirilmiştir:

 • Çin.
 • Hindistan.
 • Bulgaristan.

Onkolojide uygulama avantajları

Tentür aconite Dzhungar ve yaprakların kaynatmaBu bitkinin diğer çeşitleri, kanser hastalıkları ile mücadelede çok etkilidir. Çoğu uzman bu homeopatik ilaç tedavisinin uzun zaman önce geleneksel kimyasal anti-kanser ilaçlarının etkinliğine eşit olması gerektiğine inanmaktadır.

Alternatif tedavi kullanmanın başlıca avantajları şunlardır:

 • metastaz oluşumunun önlenmesi yanı sıra, malign tümörlerin ikincil odaklarının gelişiminin baskısı (bazen kendi ters gelişmeleri bile tespit edilir);
 • Eğer sizden nasıl davranılacağını biliyorsanız, diğer insan organları ve sistemleri üzerinde herhangi bir zararlı ve (veya) geri döndürülemez bir etkisi olmayacaktır;
 • Doz ile uyum, güçlü kimyasalların yardımıyla tedavide yan etkilerin önlenmesine izin verir;
 • skullcap sadece lezyonun gelişimini engellemekle kalmaz, aynı zamanda hastalığın dışsal belirtilerinden kurtulmanızı sağlar (ağrı, depresyon, zehirlenme);
 • buttercup mavisi yaşlıların yanı sıra uzun süreli kanser ya da çoklu kemoterapi seansları ile zayıflamış hastaların tedavisinde etkilidir.

Tedavi yöntemi

Kansere karşı koymak için genellikle kullanılıryumru köklerinden veya muzaffer yapraklarından ekstrakte edilir. 1 ila 10 oranında alkolik bir çözelti ile seyreltilir. Tedavi için (ilacın güçlü toksisitesi nedeniyle), kullanılan ilacın doğru miktarı önemlidir. Limon tentürünü maksimum doğrulukla dozlamak için, hacmi 1 ml olan insülin şırıngasının kullanılması daha iyidir.ikon uygulaması

Aconite kullanan hastalar şunu söylüyorGöz damlası için bir damlalık alırsanız, genellikle güvenli hacmini (bazen iki kattan fazla) aşan gerekli homeopatik ilaç dozunu tutamazsınız. Tersine, yetersiz miktarda tentür, bu tür tedavinin etkinliğini ortadan kaldırır.

Uzmanlar, ilacı günde 3 kez yemeklerden yaklaşık 30 dakika önce kullanmaları önerilir. İlaç rejiminin prensibi günlük dozunda kademeli bir artıştır.

Genel kurs

En başta, yemekten önce bir damla yeter. Bir miktar kaynamış suda çözülür, oda sıcaklığına soğutulur. Bundan sonra, damla sayısı her gün 20'ye ulaşıncaya kadar artar. Bu maksimum dozdur. Ardından ters sırayla kademeli bir düşüş izler. Toplam tedavi süresi 39 gündür.

Bunlar genel önerilerdir. Bununla birlikte, her durumda, organizmanın bireysel özellikleri ve ilacın genel sağlık üzerindeki etkisi dikkate alınmalıdır. Ek olarak, her biri tedavi sürecini etkileyen ayırt edici özelliklere sahip birkaç çeşit infüzyon çeşidi vardır.

Örneğin, (kök düşük kurtboğan alkaloid muhtevası yapılmış) formülasyonun bazı tipleri mililitre olarak dozlanmıştır.

Kursun sonunda, birsınav. Değerlendirmede hastalar, herhangi bir yan etki olmadığında ve hastanın genel durumunun kötüleşmediğini, tedavi sırasının aynı sırayla tekrarlandığını belirtmektedir. Her biri arasında 14 günlük aralıklarla toplam üç aşamalı tedavi.

Sonuç olarak, güçlüolumlu sonuç. Ondan sonra, tedavi tamamen durdurulur. Bozukluğun tekrarlaması teşhis edilirse veya gerekli etki elde edilmezse, tedavi uzmanı-homeopatın tavsiyeleri göz önünde bulundurularak, ileri tedavi bireysel olarak gerçekleştirilir.

Bireysel yaklaşım

Onkolojiyi tedavi etmek için aconite kullanıldığında önemli olan diğer bazı noktaları düşünün. Ondan yapılan kanser ilacı, kullanmak için sıkı bir yaklaşım gerektirir.

Önceki ifadenin önemi hakkındabu örnek gösterir. Akonit Dzungarian'dan yapılmış bir tentürdeki zehirli bir maddenin içeriği, bir mililitrede% 0.08'dir. Bu nedenle, kanserli bir tümörün tedavisinde en etkilidir. İç organlarda önceki kemoterapinin neden olduğu herhangi bir anormallik varsa, alınan ilacın miktarı tedavi başına 10 damla geçmemelidir. Bu nedenle, tedavi süreci 19'a (olağan 39 yerine) indirilmiştir.aconite kökü

Ayrıca, bu konuda sayısız çalışmaBölgeler, tüm vakalardan uzak olarak, vücutta izin verilen maksimum alkaloid konsantrasyonunun kansere karşı koymak için gerekli olduğunu tekrar tekrar doğruladı.

Aksine, bazı formların tedavisindeOnkolojinin yanı sıra, tarif edilen patolojilerin gelişiminin erken aşamalarında, malign tümörlerin tedavisinde uzmanlaşmış homeopatlar, tentürün orta konsantrasyonlarını kullanmayı tercih ederler. Daha hassas bir etki sağlarlar ve dozajın düzgün bir şekilde ayarlanmasını sağlarlar.

Buna göre, hastanın vücudu tedavide daha az risk altındadır.

Alkaloid ile aşırı doygunluk

Tedavi süreci boyuncaHastanın durumunu dikkatlice izleyin. Bu, vücudun zaten zehirli bir madde ile doymuş olduğu zamanı ortaya çıkarmak için zaman sağlar. Kural olarak, iyi bilinen zehirlenme belirtileri buna tanıklık eder.

Bu durum teşhis edilir edilmez, aconite dozu hemen durdurulmalı ve sonraki uygulama ile yavaş yavaş azaltılmalıdır.

Homeopat bir birey oluşturduğundaHastalığın tedavi planı, dikkatli bir şekilde bireysel terapi kursları arasında önerilen aralığın sürdürüldüğünü izler. En az 14 gün olmalı.

Ancak, terapi sırasında kurulmuş iseVücudun süperdoygunluğu, damlalar maksimum dozda olduğu gibi, bir kaç gün için bir mola yapılmalıdır. Örneğin, 15 damla aconite bir seferde sarhoş olsaydı, zehirlenme belirtileri ortaya çıktığında, tedavi kursları arasındaki duraklama 15 güne çıkar.

Resepsiyon şemaları

Standart tedavi yöntemi inkar edilemezavantaj. Kullanıldığı zaman, hastanın durumunu sürekli olarak izlemek için tıbbi kurumu ziyaret etmeye gerek yoktur. Fakat aynı zamanda ciddi bir dezavantaj vardır: sapmalarla, hasta vücudunun sağlıklı organlarında ve sistemlerinde geri dönüşü olmayan zararlı etkilerin başlangıcında tanı koyamaz.

Buna rağmen, hastalar bunu doğruladıvakaların büyük çoğunluğunda ilaç, olağan şema ile tam olarak başlar. Değişiklikler, ancak hasta herhangi bir sapmanın dış belirtileri göründükten sonra yapılır. Bu arada, gözden geçirmelerden, hastanın bağışıklık sisteminin daha önceki kemoterapi kürleri tarafından çok zayıflatılmasından dolayı, bu durumun sıklıkla gerçekleştiği izlenmektedir.akonit tentürü

Olması mümkün olmayan ana durumPozitif dinamiklerin başarısı - ilacın sürekliliği. Homeopatik doktor herhangi bir yan etki tespit etmediyse, ilaç sürekli olarak alınmaya devam eder, sadece dozajı değişir.

Tüm tedavi kurslarının toplam süresi, aşağıdaki faktörlere göre belirlenir:

 • hastanın durumu;
 • kurulu tanı;
 • malign tümörün yayılma oranı;
 • diğer objektif nedenler.

Çoğu zaman yaklaşık üç ay, maksimum - 1 yıla kadar.

Hastalar daha iyisini başarmak için söylüyoretkisi diğer doğal ilaçlar ile birlikte tedavi ile birlikte tentür tentür kullanılması tavsiye edilir. Genellikle bu tür bitkileri hemlock, sinik agarik, kilometre taşı uçardı.

Doz aşımı tespiti için önlemler

Akonit DjungarBazen tedavi için aconite kullanımı sırasındaKanser ciddi zehirlenmelere neden olur. Bu, vücut sistemlerinin işleyişinde geri dönüşümsüz sonuçlara yol açabilir, bu nedenle acil bir yanıt gerektirir.

Eğer buttercup zehiri ile doygunluk belirtileri varsaMavi, tentürü hemen almalı ve detoksifikasyona yönelik önlemler almalıdır. Bu amaçla glukoz veya salin kullanılması tavsiye edilir. Özellikle ağır vakalarda, bu ilaçlar antidotlar ile birleştirilmelidir. Elbette, bu tür tedbirler terapötik etkiyi tamamen ortadan kaldırır, ancak söz konusu klinik tablo ölümcül bir sonuca yol açabilir, bu nedenle başka seçenek yoktur.

Zehirlenme belirtileri sıklıkla tespit edilebilir.standart tedavi rejimlerini kullanırken. Bu, özellikle dışsal belirtilerin zamanında fark edilmesi halinde ve ilacı almanın gidişatı zamanında düzeltildiğinde endişe yaratmamalıdır.

Bu durumda, tedavinin kesilmesi gerekli olmayacaktır. Hastalara göre, olumlu etki korunacaktır.

Aconite zehirlenmesinin belirtileri

Vücutta tehlikeli bir zehir konsantrasyonunu gösteren ana belirtiler şunlardır:

 • zayıflığı;
 • mide bulantısı;
 • parmak uçlarında ve dilde karıncalanma;
 • bozulmuş dokunma duyarlılığı;
 • Kalbin çalışmasının ritmindeki başarısızlıklar ve kardiyovasküler sistemle ilgili diğer problemler.

Karşı tedbirler - artmayı durdurilacın dozu. İncelemeler, hastaların büyük çoğunluğunun zehirlenme belirtilerinin ortadan kalktığını doğrulamaktadır. Hastaların sadece% 5'i tamamen tedaviyi bırakmayı gerektirir.

Buttercup diğer uygulama alanları

Modern alternatif tıpta, aconite köklerinden yaygın olarak bilinen tentürün yanı sıra, çok çeşitli uygulamalara sahip olan "Aconite" (homeopatik) ilacı yaygın olarak kullanılmaktadır:

 • antibakteriyel etkiye sahiptir;
 • iltihabı azaltır;
 • vücut ısısını düşürür;
 • bronşiyal ve akciğer bezlerinin artan salgılanmasıyla savaşır;
 • kalp işlevini geliştirir;
 • kan basıncını düşürür;
 • sakinleştirici etkisi vardır.

Bir kez daha belirtilmelidirHomeopatik preparatlar sadece kaliteli tedarikçilerden satın alınmalıdır. Scrofula köklerinin tentürü gibi, "Aconite" ilacı, bu tür ürünler konusunda uzmanlaşmış çevrimiçi mağaza "Aconite M" de bulunabilir.

Sonuç

Aconite - ancak, kanser tedavisi için yaygın olarak kullanılan zehirli bir bitkidir. Etkinliği defalarca kanıtlanmış ve antik çağlarda bilinmektedir.

Şu anda, buttercup mavisinin kökünün tentürünü içeren müstahzarlar, çeşitli kanserlerin yanı sıra birçok başka hastalığın tedavisinde giderek daha fazla kullanılmaktadır.

Ana şey, bir homeopatın tüm önerilerini takip etmektir.böylece diğer iç organlara olası zarar, tedavinin yararlarından ağır basmaz. Bu arada, mükemmel uzmanlar homeopatik tedavi "Akonit-Homeomed" ev merkezlerinde çalışmaktadırlar.

Sağlığınızla şaka yapmayın!

Aconite - kanser tedavisi. Aconite tedavisi hakkında yorumlarAconite - kanser tedavisi. Aconite tedavisi hakkında yorumlar

Related news

 • Göz Kalemi Lekesi Nasıl Çıkar
 • Bilgisayarı açtıktan sonra monitör açılmazsa ne yapılması gerekir
 • Phillips E180: yorumlar
 • Anaokulunun daha yaşlı grubunda derin nefes alma, kol genişliği veya Sabah egzersizleri
 • Dış Asya Ülkeleri: genel özellikleri ve bölgeselleşmesi

 • Aconite - kanser tedavisi. Aconite tedavisi hakkında yorumlar

  Aconite - kanser tedavisi. Aconite tedavisi hakkında yorumlar


  Aconite - kanser tedavisi. Aconite tedavisi hakkında yorumlar

  Aconite - kanser tedavisi. Aconite tedavisi hakkında yorumlar

  Aconite - kanser tedavisi. Aconite tedavisi hakkında yorumlar

  Aconite - kanser tedavisi. Aconite tedavisi hakkında yorumlar

  Aconite - kanser tedavisi. Aconite tedavisi hakkında yorumlar

  Aconite - kanser tedavisi. Aconite tedavisi hakkında yorumlar

  Aconite - kanser tedavisi. Aconite tedavisi hakkında yorumlar

  Aconite - kanser tedavisi. Aconite tedavisi hakkında yorumlar

  Aconite - kanser tedavisi. Aconite tedavisi hakkında yorumlar

  Aconite - kanser tedavisi. Aconite tedavisi hakkında yorumlar

  Aconite - kanser tedavisi. Aconite tedavisi hakkında yorumlar

  Aconite - kanser tedavisi. Aconite tedavisi hakkında yorumlar

  Aconite - kanser tedavisi. Aconite tedavisi hakkında yorumlar

  Aconite - kanser tedavisi. Aconite tedavisi hakkında yorumlar

  Aconite - kanser tedavisi. Aconite tedavisi hakkında yorumlar

  Aconite - kanser tedavisi. Aconite tedavisi hakkında yorumlar

  Aconite - kanser tedavisi. Aconite tedavisi hakkında yorumlar

  Aconite - kanser tedavisi. Aconite tedavisi hakkında yorumlar

  Aconite - kanser tedavisi. Aconite tedavisi hakkında yorumlar

  Aconite - kanser tedavisi. Aconite tedavisi hakkında yorumlar