18 Ağustos - Rusyada tatil Rusyada tatil günleri takvimi

18 Ağustos - Rusya'da tatil? Rusya'da tatil günleri takvimi

Birçok insanın hobilerinden biri öğreniyortatil takvimi ve böyle var. Bugün 18 Ağustos'ta Rus bayram takvimi ile ilgileniyoruz. Her gün, aslında, dikkat çekici bir şey. Ve bu şaşırtıcı değil, çünkü insanlık yüzlerce yıldır Dünya üzerinde yaşadı ve o kadar çok tecrübeyi biriktirmeyi başardı ki, yılın her günü bir tane ama birkaç önemli olay yok! Bayramların bayramlar için bir fırsat olmadığı ve zenginleştirilmiş insan kültürünün, yansımalar için bir fırsat haline gelmesi arzu edilir. 18 Ağustos, Rusya'da (ya da birkaç tatilde) hangi tatilde çalışılabilir? Aslında, bir kaç tane.

18 Ağustos. bayram

Şimdi 18 Ağustos günü hakkında konuşmak istiyorum. Rusya'da hangi tatil günü kutlanıyor? Yoksa çok mu var? Başlamak için bir çeşit sistematizasyon yapmak istiyorum. Devlet (siyasi ve sosyal yönelim), kültürel (halk), dini olaylar hakkında konuşmaya değer.

Rusya Hava Filosu Günü

Şüphesiz, Rusya Hava Filosu Günüresmi bir tatildir. Ve kendi tarihi vardır. Rusya'da uzun bir havacılık geleneği var. 1912'deki Nicholas II bile siyasi bilgeliği gösterdi ve ilk havacılık bölümünün kurulmasını emretti ve bu tür birliklerini geliştirdi. 18 Ağustos 1933'te "halkın lideri" Joseph Stalin, bayram kutlamaları hakkında bir rapor verdi - SSCB'de Hava Filosu Günü'nü kutlamak için bir emir yayınladı, aslında, yeni geleneğin geri sayımı başladı.

Rusya'da 18 Ağustos'ta ne tatil

Daha sonra, 1992'de hükümetRusya Federasyonu 28.09.92 Sayılı Kararı ile 3564-1 sayılı kararı ile bu tatilden ayrılarak tarihi kararı destekledi. Bu tatil Ağustos ayının her pazar günü kutlanır, ancak farklı yıllarda Rusya Hava Filosu'nun Günü veya Rus Hava Kuvvetleri Günü'nin geçen yaz ayının diğer sayılarına düştüğü açıktır.

18 Ağustos, Rusya'da ne tatil

Anıtın Peter'a açılması I

Ağustos ayında Rusya tarihinde, tatil günleri dekullanılabilir. Peter St. Petersburg'daki 1782 yılında anıtın açılışı önemli bir kültürel ve tarihi olaydır. Bu etkinlik 18 Ağustos'ta Rusya'da yapıldı. En az bir kez St. Petersburg'u ziyaret eden gezgin, Bronz Süvariye gelmedi mi? Diğerleri okul tarih kitaplarında fotoğraflarını gördü ve büyük Rus şair A. Puşkin'in ünlü eseri "Bronz Süvari" yi okudu.

Rusya'da 18 Ağustos'ta kilise tatili nedir

Anıtın açılışı acıklıydı. Bu yağmurlu günde, Senato Meydanı'nda çok sayıda sakin ve asker toplandı, daha sonra İmparatoriçe Catherine II, Neva'ya tekne ile getirildi. O, ciddi bir kraliyet elbisesi giymişti. İmparatoriçe Senato binasının balkonuna yerleşti ve buradan anıtın açılışına işaret edildi. Anıt, bir davul rulosunun altında açıldı, herkes heykeltıraşın Fransa'nın etienne-Maurice Falconet'inin muhteşem yaratılışını gördü. Tanıklar, St. Petersburg'un 18 Ağustos tarihli tatilinin nasıl organize edildiğini memnuniyetle karşıladılar!

Evstigney Zhitnik

Bu gün de 18 Ağustos'ta düşer. Rusya'da, özellikle eski günlerde ne tatil! Eski Aziz Evstigney (Evsigney) isminin onuruna isimlendirilen Soulful Christian folk. 3. yüzyılda gerçek bir Hıristiyan oldu. Evstigney askerlik hizmetinden ayrıldı ve hayatının kalanını dua ederek geçirdi. 110 yıla kadar yaşadı.

rusya tarihinde Ağustos ayında tatiller

Yani, 18 Ağustos'ta Rusya'da bir kilise tatili,Gümrük olmadan nasıl bir köylü yapabilirdi? İnsanların Evstigney Zhitnik'e dua etmesi ve karadan angajmanın korunmasını talep etmesi alışılmıştı. İlginç bir ritüel gerçekleştirildi. Şafakta, bunlar kutuya yağın bir şişe ile çıktı ve ardından enfeksiyonlara karşı korur ve bir aşk büyü ve amacıyla "tüm kötü haşarat yatıştırmak için" talebiyle yere çağırdı kısa metin, dünyanın yanlarındaki yağ dökülür okuyun. Eskiden özel sapındaki oniki kulaklarını bulmaya çalışırken - "Zhitnyaya rahim" İyi bir hasat için - yeni ekim birinci toprağa atmak ne zaman, böylece, saklandı. Akşam biz arpa yedik, soğan ile ilk harmandan ekmek "ekmek" ekmek ve kvass içti. Böyle bir yemeğin yüz ve vücut derisine güzelliği olduğuna inanılıyordu.

Edebi olaylardan

18 Ağustos 1958'de ünlü,Yazar Vladimir Nabokov "Lolita" tarafından "Sansasyonel" roman. Avrupa'da ve sonra ABD'de basılmıştır. Roman çarpıcı bir başarıydı ve yazarı dünya çapında ün kazandı. Vladimir Nabokov, "Lolita" adlı romanı Rusça'ya bağımsız olarak tercüme etti. Bu kitabın çizimine göre, aynı ismin filmleri çekildi.

18 Ağustos tatil hikayesi

İsim günleri

Çoğu zaman insanlar doğum günlerini kutlar. Rusya'daki tatil takvimi, isim günlerinde zengindir. Onları kutlamanın geleneği artık birçok aileye geri döndü. Her insanın "İsim Günleri" vardır. Burada bir turta bir bardak çay için arkadaşlarınızı davet etmek mümkün! Bu Rusya'da hem çocuk hem de yetişkinleri memnun eden 18 Ağustos tatilidir! Birkaç doğum günü insanı tarafından kutlanır: Maria, Nonna, Vikenty, Evstigney, Yefim, Daria, Christina, Maximilian, Evdokia (Avdotya), Ivan.

Tatil 18 tatil Rus tatil takvimi

Maria. İnatçı ve çocukların sevgilisi. Çok çalışkan, belirlenen hedeflere ulaşıyor. Başka birinin acısını hisseder ve kurtarmaya gelir.

Nona bir "hemşire-hemşire", çok dürüst vebaşkalarına dost. Güzel, güzelliğini nasıl güzelce sunabileceğini bilir, ancak eylemlerini analiz edebilir. Güçlü iradeli bir kişilik, güçlü bir karakter, her zaman kendi kendine ulaşır.

Vikenty "fatihi" dir. O çok sessiz ve sakin, aptal. Aynı zamanda ayrıntıların anlaşılması için şeylerin özüne nüfuz edebiliyor. Çok iyi, sorumlu baba, sadık arkadaş. Vikentius her zaman inatla amacına doğru hareket eder.

Yevstigney. İnsanlara "Yevstigney zhitnik" denildi. Kararlı bir kişi, insanlara zor bir anda yardım eder, onları yönlendirir. Korkusuz, fiziksel olarak geliştirilmiş ama görünüşte mütevazı bir insan olabilir. Yevstigney iyi gelişmiş bir "altıncı" duyguya sahiptir, aile değerlerine adanmıştır ve sevgi dolu bir ilişkiye sadıktır.

Yefim "şikayetçi" dir. Yaratıcı, gösterilebilir bir insan. Duygusallık oyunculuk mesleğinde yararlı olabilir, Yefim çok çalışkan. Yemek yaparken - gurme, günlük hayatta - bir estet. Cömert olabilir, ama aynı zamanda savurgan olmaz.

Daria, her şeyden önce, "kazanan". Güçlü, inatçı, başkalarına liderlik etme eğilimindedir. Zihinsel bir zihni vardır, düşüncelerini iyi ifade eder ve insanlara haklılığını nasıl ikna edeceğini bilir. Çok fazla sabır ve özen gösterirse, birçok alanda yükseklere ulaşır.

Christina bir Hıristiyan. Neşeli doğa, iletişim, tatil sever. Baskıya tahammül etmez, tavsiyeyi dinler, ama kendi tarzında hareket eder. Övgüleri çok seviyor ve iyi bir hafızası var.

Maximilian "en büyük", her şeydenmaksimum Çalışkan, sabırlı ve sebatlı. Her şeyi kolayca öğrenir, spor yapmayı sever ve çok seyahat etmeye çalışır. Sağlığa sahip, sosyal. Maximilian aileye çok değer veriyor ve aile değerlerine bağlı.

Evdokia (Avdotya). Gerçekten Rus bir isim "iyi niyet" anlamına gelir. O çok temiz, her şeyde sipariş verme eğilimindedir. Kavgaları, çatışmaları sevmez, onlardan kaçmaya çalışır. Evdokia çok minnettardır, diğer insanların eylemlerini nasıl takdir edeceğini bilir. Evdokia, ufuklarını sürekli olarak genişletmeye, aklını yaşamı boyunca sürekli geliştirmeye çalışır.

Ivan. Bu isme sahip insanlar "Allah pardon", bu yüzden insanlar arasında düşündüler. Doğası gereği çok çelişkili bir isim. İvanov'un karakteri farklı olabilir. O sakin ve makul, mizaç ve patlayıcı olabilir. İvan'ın çıkarları çemberi daima farklıdır. Adam kavramaya çalışır, kaderini aramaya çalışmayı öğrenir. Bir politikacı, bir atlet veya bir işadamı olabilir. Ivan gürültülü toplantıları sever, bayramlar, arkadaşlar sık ​​sık eve gelir. Ivan hem cömert hem de ortalama bir kişi olabilir.

Ortak Dil Günü

Belki de önemli tatillerden biri,18 Ağustos'ta kutlandı - Ortak Dil Günü. Belli bir uluslararası iletişim dili değil, dünyadaki filologların ve dilbilimcilerin planı değil, başka bir anlam ifade eder. Bu tatilin ortak bir anlayışa sahip olduğunu söyleyebiliriz - karşılıklı anlayışı öğrenmek. İnsanların hayatlarında ne sıklıkta duydukları, kendi deneyimlerini duymadıkları, hissetmedikleri ve hissetmedikleri. Görünüşe göre onların kişiselleri tek doğru olanıdır. Bu yüzden birçok problem var. Bu, bir başka düşüncenin, düşünce tarzının reddedilmesidir. Kendi "dışında" olanların dışında, olayların gelişiminin muhtemel varyantlarının reddedilmesi.

Rusya'da tatil takvimi

Ortak Dil Günü bize ne veriyor?

Ve 18 Ağustos'ta Rusya'da tatil nedir? Ortak dil günü, aynı zamanda uluslararası. Tatil için garip bir isim değil mi? Şu soruya bakalım. Bu gün, sorunlarınız hakkında unutmak için kısa bir süreliğine durmak için harika bir fırsat. İnsanlar neyle yaşıyor? Hayatta nasıl sevinirler? Ne kadar kederli? Ve belki, farklı yiyecekler alırlar, başka kıyafetler giyerler? Yoksa hiç çıplak mılar? Bu gün düşünmeniz gerekiyor: "Ya da belki de birine karşı garip görünüyorum?" Başkalarını olduğu gibi kabul etmeliyiz, yani ortak bir dil bulmak.Related news

 • Kahverengi Balyaj
 • Bir motoblok bakir toprak aldım korkunç değil
 • Etin Bozulduğu Nasıl Anlaşılır
 • Metrogil ilacının tanımı. Analoglar, bunların karşılaştırılması ve açıklaması
 • Zeytinyağlı Yaprak Sarma Tarifi – Zeytinyağlı Tarifler

 • 18 Ağustos - Rusyada tatil Rusyada tatil günleri takvimi

  18 Ağustos - Rusyada tatil Rusyada tatil günleri takvimi


  18 Ağustos - Rusyada tatil Rusyada tatil günleri takvimi

  18 Ağustos - Rusyada tatil Rusyada tatil günleri takvimi

  18 Ağustos - Rusyada tatil Rusyada tatil günleri takvimi

  18 Ağustos - Rusyada tatil Rusyada tatil günleri takvimi

  18 Ağustos - Rusyada tatil Rusyada tatil günleri takvimi

  18 Ağustos - Rusyada tatil Rusyada tatil günleri takvimi

  18 Ağustos - Rusyada tatil Rusyada tatil günleri takvimi

  18 Ağustos - Rusyada tatil Rusyada tatil günleri takvimi

  18 Ağustos - Rusyada tatil Rusyada tatil günleri takvimi

  18 Ağustos - Rusyada tatil Rusyada tatil günleri takvimi

  18 Ağustos - Rusyada tatil Rusyada tatil günleri takvimi

  18 Ağustos - Rusyada tatil Rusyada tatil günleri takvimi

  18 Ağustos - Rusyada tatil Rusyada tatil günleri takvimi

  18 Ağustos - Rusyada tatil Rusyada tatil günleri takvimi

  18 Ağustos - Rusyada tatil Rusyada tatil günleri takvimi

  18 Ağustos - Rusyada tatil Rusyada tatil günleri takvimi

  18 Ağustos - Rusyada tatil Rusyada tatil günleri takvimi

  18 Ağustos - Rusyada tatil Rusyada tatil günleri takvimi

  18 Ağustos - Rusyada tatil Rusyada tatil günleri takvimi

  18 Ağustos - Rusyada tatil Rusyada tatil günleri takvimi

  18 Ağustos - Rusyada tatil Rusyada tatil günleri takvimi

  18 Ağustos - Rusyada tatil Rusyada tatil günleri takvimi